Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

15.06.2020

Лаврська «молодіжка» відновила роботу

004

Після вимушеної перерви під час карантину, пов’язаного з пандемією COVID-19, в стінах нашої святої обителі відновилися молодіжні зустрічі. Після закінчення традиційного молебню з акафістом, під час якого сугубо молилися про позбавлення від «згубної пошесті», до всіх присутніх з доповіддю звернувся постійний гість молодіжних зустрічей відомий місіонер протоієрей Олександр Проченко.

«Молитва і добрі справи без любові по суті не мають ніякого значення, — сказав отець Олександр, — вони нічого особливого не дають в житті людини і ніяк це життя не змінюють. Потрібно розуміти, що для християнина головним сенсом життя є стяжання Духа Святого, а це неможливо, це ніколи не вийде, якщо немає любові.

Ми можемо бачити безліч прикладів, коли з людиною просто легко спілкуватися, з людиною легко знаходитися поруч і навіть легко і приємно просто помовчати з такою людиною. Ми бачимо її умиротворення, і це є головною ознакою стяжання Святого Духа. Така людина незлобива, вона не стане засуджувати, не стане дорікати, але з любов’ю все роз’яснить і щось підкаже.

Якщо ми не навчимося істинної любові, якщо ми не будемо стяжати благодать Святого Духа, яка нам так необхідна, щоб жити в цьому жорстокому світі, то скільки б акафістів ми не перечитували, все одно не буде від цього толку, якщо не буде любові до Бога і ближнього. На шляху стяжання Святого Духа ми зустрічаємо багато спокус, які можна розділити на такі три підгрупи: спокуси від плоті, диявола і світу».

Розповівши про кожен з цих видів спокус і навівши приклади того, як це може відбуватися в житті людини, отець Олександр пояснив: «Спокуси можна подолати за допомогою щирої молитви. Молитва — це діалог людини з Богом. Людина дивиться на небо і просить Господа про допомогу, людина дякує Богові за всі Його благодіяння, людина кається у своїх гріхах і у відповідь отримує відпущення своїх гріхів, людина отримує те, що просить, або те, що їй необхідно для її спасіння. Потрібно правильно молитися, щоб не впасти в спокусу, адже стан прелесті дуже страшний. Тоді людина втрачає будь-яке відчуття реальності.  

Ми бачимо приклади такого стану в житіях святих, в тому числі і нашого святителя Никити Новгородського, який був в цьому стані, подвизаючись тут, але за молитвами братії Печерського монастиря зміг з нього вийти. Стан прелесті дуже небезпечний тим, що вивести з нього може або людина рідкісної святості, або той, хто вже був в ньому, але зміг з нього вийти.  

Молячись, ми повинні дотримуватися таких умовних принципів: ми повинні бути зосереджені під час молитви, молитва повинна бути для нас актуальною, коли наше серце реагує відповідно до слів молитви, і ми повинні розуміти реальність того, що відбувається, що є протилежністю прелесті. Стан же прелесті можна порівняти з ситуацією, коли в бесіді з вами ваш співрозмовник не помічає вас, а веде діалог з кимось існуючим тільки в його уяві».  

На завершення бесіди протоієрей Олександр розповів про те, як воцерковлення відбувається у більшості людей, після чого подякував усім за увагу та нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 21 червня в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню в 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: