Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.02.2018

«Коли людина привчає себе до помірності, їй стає легко на душі…»

003

У перший день Великого посту лаврське уставне богослужіння в храмі Всіх преподобних Печерських, який також називають Теплим, звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За богослужінням молився Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Увечері Первосвятитель звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських, після чого звернувся до пастви з проповіддю. Блаженніший Владика звернув особливу увагу на значення посту тілесного і духовного в досягненні досконалості, до якої людина покликана в цьому земному житті.

Особливе лаврське богослужіння звершується цієї седмиці у Великій церкві Києво-Печерської Лаври, коли Канон преподобного Андрія Критського не читається, а співається клиросами з канонархом.

Намісник обителі митрополит Павел прочитав першу частину Великого покаянного канону в храмі святої великомучениці Варвари, що розташований при обласній клінічній лікарні.

Після закінчення читання Канону владика Павел сказав проповідь, розповівши всім присутнім в цей день за богослужінням про те, як сталося гріхопадіння перших людей і які наслідки цього падіння ми бачимо зараз.

«Після гріхопадіння людина прийшла в страх і трепет, — сказав владика Павел, — але Господь Многомилостивий, і Він не знехтував утробою Діви, прийняв на Себе людську природу і дав нам все необхідне для нашого спасіння. Христос Спаситель в Євангелії прямо вказує, що піст і молитва єдині здатні допомогти людині в боротьбі проти духів злоби піднебесних. Піст повертає людину до Раю, піст преображає. людину, постом людина здатна відігнати від себе того лукавого, через зваблення якого Адам і Єва втратили блаженство в раю. Піст — це помірність не тільки в їжі, піст — це помірність розуму, очей, мови, думок. І коли людина привчає себе до помірності, привчає себе до послуху, то тоді людині стає легко на душі. Стає легко від того, що людина перестає помічати і бачити чужі гріхи, чужі пороки, недоліки свого ближнього. Давайте ж, дорогі брати і сестри, призвемо в своїх молитвах сьогодні Пречисту Божу Матір, щоб Вона ублагала Свого Сина, Бога і Людину, і Він змінив праведний гнів на милість, і щоб ці дні, які ми проводимо в молитві, були для нас спасительні, покірливі, щоб ми усвідомили свою гріховність і зрозуміли, що у всіх наших гріхах винні ми самі. Постараємося виправитися, відчути в повній мірі радість молитви, прославити Отця і Сина і Святого Духа, щоб усім нам стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

На згадку про спільну молитву митрополит Павел вручив всім молільникам іконки священномученика Володимира, Митрополита Київського і Галицького, століття розстрілу якого Свята Православна Церква згадувала 7 лютого, а також преподав усім Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: