Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.03.2020

«Гордість і заздрість руйнують серце людини»

001У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується спомин Першого і Другого Знайдення чесної глави святого Пророка Іоанна Предтечі, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі обителі. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані. За богослужінням також молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, проповіді, мученицьку кончину, а також про історію Першого і Другого Знайдення чесної глави Пророка і Предтечі Господнього Іоанна, після чого продовжив: «Ми з вами бачимо, дорогі браття і сестри, що робили з праведними людьми протягом історії людства. Ми бачимо, як вбивали святителів, мучеників, сповідників. І до цього дня триває гоніння на тих, хто істинно вірує в Бога і хто стоїть на боці правди й істини, як це робив святий Іоанн Предтеча. Так, гоніння були завжди і в усі часи, але де пам’ять тих, хто мучив, де пам’ять тих, хто творив безчинства, як про них відгукуються зараз? Їх повинні пам’ятати, але зі страхом згадують як їх, так і їх діяння, а пам’ять їх загинула з шумом.

Голос Предтечі звучить не тільки на річці Іордан, а й в кожному нашому серці. Ми буваємо часто неправі, часто лукаві, часто лихословимо, засуджуємо, але ми повинні пам’ятати, що за будь-який гріх людина буде покарана, як це сталося і з тими, хто усік главу Іоанна Предтечі. Гордість і заздрість руйнують серце людини, і така людина повинна неодмінно змінити своє життя, почувши слова проповіді Христа Спасителя і святого Предтечі Господнього. Ми з вами повинні і зобов’язані ходити у світлі Христового вчення, адже Христос постраждав за кожного з нас, Христос пролив Свою Кров, Христос приходить до кожного з нас і, не дивлячись на наші гріхи і беззаконня, Він всіх нас, як блудного сина, приймає в Свої обійми і дає все, що нам необхідно для тимчасового і вічного життя. Амінь!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем небесного покровителя, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: