Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.03.2022

Намісник Лаври вшанував пам’ять 40 мучеників Севастійських

002У період Святої Чотиридесятниці Церква особливо вшановує подвиг сорока мучеників, що в Севастійському озері страждали, тому в день їх пам’яті полегшується суворість Великого посту і звершується Літургія.

У день свята святих мучеників Севастійських Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у храмі прп. Агапіта Печерського.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє полієлейне богослужіння у тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Печерської обителі звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про мученицький подвиг сорока воїнів-християн, які залишилися непохитними у сповіданні християнської віри і до смерті, котрі пам’ятали слова Спасителя: «…І будуть вас ненавидіти всі за ім’я Моє; а хто витерпить до кінця, той спасеться» (Мф. 10:22).

 «Людина пізнається тоді, коли є якісь випробування, – продовжив владика Павел. – В наш тяжкий час, як і в перші століття християнства, ми бачимо, як диявол завжди бореться з людиною. Але він нічого не може вдіяти віруючим, сильним духом людям. Господь зміцнює кожну людину, яка бажає вічного спасіння.

Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні стояти у вірі неухильно. Потрібно зберігати себе у Святій Апостольській Православній Церкві, щоб Господь сподобив стати спадкоємцями обітованих вічних благ у Царстві Небесному!»

На завершення владика Павел подякував братїї, що співслужили, і всім прихожанам за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворячих Таїн Христових, іменинників – з днем пам’яті небесного покровителя, після чого преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: