Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.03.2018

Богослужіння другої батьківської суботи посту очолив митрополит Павел

У другу Вселенську батьківську суботу Великого посту Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел у співслужінні братії Лаври очолив парастас.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до пастви з проповіддю.

«Тільки віруючому в Іісуса Христа як Бога і Спасителя все під силу, — сказав митрополит Павел. — З Богом людина може подолати всі негаразди, всі життєві труднощі, але, найголовніше, досягти спасіння і стати спадкоємцем Царства Небесного. У цьому житті багато людей намагаються показати, що вони можуть зробити щось без Бога, при цьому забуваючи, що якщо Господь захоче — в будь-який момент закінчиться земний шлях людини, незалежно від її віку і стану. Але якщо людина полюбить Бога всім своїм серцем, вона неодмінно отримає нагороду, на яку заслужила.

Ми завжди повинні пам’ятати, як ми прийшли в храм, як ми зустрілися з Богом, як пройшла наша перша сповідь перед Богом і священиком, усвідомлюючи свою гріховність. Церковна людина завжди пам’ятає про це, приступаючи до великого Таїнства Причастя Тіла і Крові Христових з вірою, що Господь воскресить її в останні часи.

Богослужіння батьківської суботи нагадують нам про те, як ми повинні жити, щоб з гідністю зустріти годину смертну. Потрібно намагатися не допускати свою душу до того стану, коли вже до такої міри гріховно падаємо, що не можемо почути голосу своєї совісті і відгукнутися на заклик Господа слідувати за Ним.

Давайте ж, дорогі брати і сестри, постараємося змінити своє життя на краще, а сьогодні помолимося ще й сугубо про тих, кого вже немає з нами, щоб Господь помилував їх, попросимо за тих, кого нема кому пом’янути, попросимо за всіх, щоб Господь простив їм всяке прогрішення вільне й мимовільне, тому що і нам доведеться постати перед Богом. Не будемо ні на кого тримати зла, будемо прощати всіх, як сказано в молитві Господній, помолимося за всіх християн, щоб всім нам в цій нескінченній любові Божій досягти тихої пристані Царства Отця Небесного!»

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, привітав протодиякона Тарасія Мудрака і всіх іменинників з днем небесного покровителя — святителя Тарасія, архієпископа Константинопольського, причасників — з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх, хто молився, Боже благословення.

Після завершення Літургії митрополит Павел очолив соборну панахиду за всіма одвіку спочилими православними християнами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: