Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.12.2018

Єпископ Андрій звершив в Лаврі першу Літургію в архієрейському сані

FD8A6115У день пам’яті преподобного Кукші Одеського і преподобного Никона Сухого, що в Ближніх печерах спочиває, Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив вікарій Дніпропетровської єпархії єпископ Петропавлівський Андрій, який до прийняття архієрейського сану був насельником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і ніс послух ризничного.

Владиці Андрію співслужили братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Преподобний Кукша Одеський народився в 1875 році в селі Арбузинка Херсонської губернії, нині Миколаївська область. Здійснював паломництво у Святу Землю і на Гору Афон, де й прийняв постриг в рясу і мантію. З початком Першої світової війни (1914–1917 рр.) служив братом милосердя в Україні. Майже двадцять років — з 1913 по 1932 рік ніс послух у стінах Свято-Успенської в Києво-Печерської Лаври. У 1931 році був пострижений у велику схиму з ім’ям Кукша, а в 1933 році рукопокладений в сан ієромонаха. Служив на одній з парафій Києва з тієї причини, що монастирі були закриті безбожною владою.

У 1938 році преподобного заарештували і засудили до 5 років ув’язнення, після якого він повернувся до Києва, далі був переведений в Почаївську Лавру, потім до монастиря в селі Хрещатик, що в Чернівецькій області. Коли монастир був закритий тою ж безбожною владою, відправився в місто Одесу, де оселився в Свято-Успенському патріаршому чоловічому монастирі в 1960 році і проживав там до своєї блаженної кончини, яка послідувала 24 грудня 1964 року.

Прилічений до лику святих в 1994 році і особливо шанується не тільки на Одеській землі, а й у всій Православній Церкві.

Символічним є те, що владика Андрій свою першу Літургію в архієрейському сані звершив саме в день пам’яті цього святого, так як був студентом Одеської духовної семінарії та під час всіх чотирьох років навчання мав можливість молитися біля мощей преподобного угодника.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії єпископ Андрій подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх з днем пам’яті преподобних Кукши Одеського і Никона Сухого, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових і призвав на всіх, хто розділив з ним в цей день радість молитви, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння братія хіротонія житіє

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: