Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.01.2023

Владика Павел вшанував пам’ять первомученика Стефана

002У день престольного свята Києво-Печерської Лаври, коли вшановується пам’ять святого первомученика архідиякона Стефана, богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі монастиря очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері під час всенічного бдіння зі святковою літією у храмі також молився єпископ Вишневський Спиридон.

В сам день свята на Божественній Літургії Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія та гості обителі у священному сані на чолі з духовником монастиря архімандритом Антонієм.

001На запричасному вірші до віруючих зі словом проповіді звернувся ієромонах Моісей, нагадавши про мученицький подвиг святого первомученика та архідиякона Стефана, який без вини був побитий камінням. «Навіть у незначному звинуваченні нас самих ми втрачаємо спокійний стан душі, — продовжив священнослужитель. — У своїй малодушності забуваємо про терпіння і починаємо нарікати. Так відбувається, дорогі брати і сестри, бо вся наша увага звернена на каміння, що летить у наш бік, і на тих, хто його кидає в нас.

Але треба дивитися на Господа нашого Іісуса Христа, який показав нам приклад справжнього терпіння.

Так і його вірний учень — первомученик Стефан під час свого побиття дивився на Небо, яке також чекатиме і нас, якщо ми терпляче перенесемо заслужені чи незаслужені скорботи та страждання.  

004Також історія мучеництва св. архідиякона Стефана вчить нас відчувати любов, а не ненависть до ворогів. По можливості треба намагатися прищеплювати у своєму серці почуття християнської любові до всіх. До цього нас закликає Священне Писання Нового Завіту і святі отці.

Так блаженний Августин каже, що немає нічого благороднішого для людини, як любов до ворогів та прощення своїх кривдників.

Є безліч проявів милосердя, за допомогою яких ми можемо отримати прощення власних гріхів, але найвірніший з них прощати своїм ворогам.

Тому помолимося святому первомученикові архідиякону Стефану, щоб навчитися і нам лагідності, смиренності, терпінню в перенесенні скорбот, щоб разом з ним і всіма святими досягти вічної радості на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!».

003Після закінчення Літургії митрополит Павел прочитав молитву біля раки з часткою мощей святого первомученика Стефана, після чого подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Таїн Христових, іменинників — з днем небесного покровителя і преподав пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: