Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

02.12.2019

Владика Павел очолив урочистості на честь прп. Варлаама

003У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих нашої обителі – преподобного Варлаама, ігумена Печерського богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері мощі святого були винесені з Ближніх печер і покладені в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських, після чого було звершено всенічне бдіння з літією. В сам святковий день митрополит Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі. Владиці Наміснику за всенічним бдінням і Літургією співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про життя і подвиги преподобного Варлаама, а також про ті чудеса, які звершував святий за життя і які за його молитвами звершуються і по сей день.

«Преподобний Варлаам є для нас прикладом у всьому, –   продовжив владика Намісник, – ще за життя він показав, як потрібно жити не тільки монаху, а й кожному православному християнину. Його приклад незлобливості, лагідності, смирення і послуху повинен бути в повчання кожному з нас. Він залишається прикладом і для нас, монахів, які з власної волі прийшли в цей монастир. Монах завжди повинен пам’ятати, що він прийшов в монастир для того, щоб спастися самому і бути свічкою для інших, світити тим, хто ще перебуває в невіданні істини, хто знаходиться в омані, хто знаходиться в пристрастях і пороках. І ось протягом дев’яти з половиною століть преподобний Варлаам свідчить про істину, він закликає всіх до цнотливості і святості, він закликає всіх нас до покаяння і до єдності у вірі.

Братія дуже любила преподобного, і після його блаженної кончини не минуло багато часу, як чесні мощі преподобного були знайдені, і зараз він своїми нетлінними мощами перебуває з нами в цій святій обителі і в цьому храмі. Ми бачимо його мощі, прикладаємо до них і підносимо молитви до преподобного, який зараз в горніх молиться за нас перед Престолом Творця, щоб Господь за його молитвами укріпив усіх нас у вірі, щоб Господь послав нам всі Його багаті милості і все те, що так необхідно нам для нашого спасіння. Про те, наскільки була велика любов до преподобного Варлаама, говорить і те, що один з печерних храмів освячений саме на честь цього святого.

Свята Печерська обитель – це маленький рай на багатостраждальній землі. І кожен може прийти сюди, щоб побачити цю велику милість Божу. Преподобний був жителем Києва, молитовником за цей град, за свою земну Вітчизну. Будемо ж і ми, дорогі брати і сестри, пам’ятати своїх наставників, молитися до преподобного Варлаама, щоб усім нам зберегтися в єднанні і любові один до одного, щоб Господь послав на нашу багатостраждальну землю довгоочікуваний мир, щоб всі ми змогли залишитися вірними чадами Святої Соборної і Апостольської Церкви та в установлений для кожного з нас час стали спадкоємцями вічного блаженства в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел звершив молебень біля раки з мощами преподобного Варлаама, після чого подякував братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, а на завершення преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: