Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.12.2017

Намісник Лаври звершив Літургію в день пам’яті прп. Варлаама Печерського

005В день памяти У день пам’яті преподобного Варлаама, ігумена Печерського в Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Преподобний Варлаам є одним з найбільш шанованих святих Святої Печерської обителі і за встановленою лаврською традицією перед початком вечірнього богослужіння його мощі братією монастиря були перенесені з Ближніх печер, де вони спочивають, в Хрестовоздвиженський храм.

Всенічне бдіння з літією, яке почалося відразу після положення мощей в Хрестовоздвиженському храмі, очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.

У сам день свята в тому ж храмі владика Павел звершив Божественну Літургію. Його Високопреосвященству співслужили казначей монастиря архімандрит Нестор, благочинний архімандрит Антоній, братія Лаври.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви і численних паломників, які в цей день прибули в Лавру поклонитися мощам преподобного Варлаама і всім чудотворцям Печерським, сказавши в проповіді про те, як преподобний жив до прийняття чернецтва, прийшов в Печерську обитель в той час, як в ній подвизалися преподобні Антоній, Феодосій і Никон Печерські, почав нести в ній свій послух, які чудеса відбувалися за його молитвами під час його земного життя і які відбуваються і по сей день. Митрополит Павел закінчив архіпастирське слово, закликавши всіх наслідувати преподобного Варлаама: «Він виконав заповіді Божі. Любив батька рідного, але більш полюбив Бога. Любив людей і навколишній світ, який Бог створив, але не любив суєту світу. Це найбільший приклад для нас з вами, тому ми повинні дорожити пам’яттю угодників Божих, які жили і живуть».

На завершення богослужіння був звершений молебень і проспівано величання біля раки з мощами преподобного, після чого всі приклалися до мощей святого, а владика Павел подякував братії, які співслужили, і всім, хто сьогодні зібрався в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящого Тіла і Крові Христових, всіх присутніх з престольним святом обителі. Також владика побажав, щоб за молитвами преподобного Варлаама, ігумена Печерського Господь укріпив всіх в цьому періоді Різдвяного посту, який пропонує нам зараз Православна Церква, і закликав на всіх Боже благословення.

Після пізньої Літургії буде звершено молебень перед святими мощами преподобного Варлаама, після чого їх урочисто перенесуть назад в Ближні печери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: