Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.04.2022

Владика Павел очолив богослужіння Суботи Акафіста

006Особливе урочисте богослужіння Православної Церкви звершується раз на рік на честь Похвали Пресвятої Богородиці. За уставом на п’ятій седмиці Великого посту під час утрені читається Акафіст Божій Матері, розділений на чотири частини, кожна з яких починається і закінчується співом кондака «Взбраній Воєводі».

Напередодні у п’ятницю ввечері богослужіння у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Під час утрені перед лаврськими Богородичними іконами священнослужителями та півчими був повністю проспіваний Великий Акафіст.

У сам суботній день Похвали Пресвятої Богородиці Намісник обителі очолив Літургію святителя Іоанна Златоуста у тому ж храмі у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона та духовенства обителі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з проповіддю, в якій нагадав про історію встановлення цього особливого великопісного свята і розповів про те, як за всіх часів християни шанували і молитовно зверталися до Пречистої Матері Господа нашого Іісуса Христа та отримували від Неї допомогу.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та позбавлення від будь-якого ворога та супостата.

Після богослужіння митрополит Павел подякував усім за спільні молитви, а також братському хору із регентом архімандритом Геронтієм за спів.

«Вітаю з радісним святом та великою урочистістю на честь Похвали Пресвятої Богородиці та Приснодіви Марії. Нехай під Покровом материнської любові Пречистої і Преблагословенної Богородиці Діви Господь Своєю Божественною силою береже кожного з нас на життєвому шляху для спасіння та життя вічного!»,  ̶  побажав пастві Намісник Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: