Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

09.07.2019

Намісник Лаври вшанував Тихвинський образ Божої Матері

001У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується особливе торжество на честь Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників Лаври зі словом проповіді: «Сьогодні Свята Церква і ми разом з нею схиляємо коліна наших сердець перед дивним образом Божої Матері, що іменується «Тихвинський». Божа Матір завжди з нами, але Вона являлася в Своїх дивних іконах в різні часи, різним людям, в різні періоди історії. І Пресвята Діва прославила Дивного Господа, Якому у Святій Трійці поклоняються, явленням цієї ікони в місті Тихвіні в 1382 році».

Далі владика Павел розповів про явлення Тихвінської ікони Божої Матері, її подальшу історію, а також про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються у цього чудотворного образу, після чого продовжив: «Нехай молитвами Пречистої Діви Господь збереже всіх нас в мирі та любові один до одного, збереже нашу країну.

Ми з вами, дорогі браття і сестри, не обділені милістю і клопотанням Божої Матері, ми бачимо перед собою і Почаївську, і Корецьку, і Києво-Печерську, і Успенську, і Барську ікони, і багато інших, які можна знайти й у нашій Святій обителі, — це все ті ікони, які допомагали і допомагають боголюбивому народу Божому. Тому в суєті суєт цього світу ми повинні вірити тому, що говорить нам Господь, ми повинні поспішати в храм, ми повинні слухати голос Божий, який невпинно звертається до нас зі сторінок Святого Письма.

Не відступимо ж від Цариці Неба і землі, але попросимо і вблагаємо Її, щоб Вона простягнула Свій благодатний покров і над нашою Святою обителлю, над нашою багатостраждальною країною, над нашим світом і зберегла всіх тих, хто бажає спасіння, для слави Божої та для свого вічного блаженства в Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. За Літургією також молилися за упокій пріснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), який в цей день в 1966 році був рукопокладений в архієрейський сан.

Після закінчення Літургії Предстоятель подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: