Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

26.10.2018

Владика Намісник вшанував Іверський образ Божої Матері

001

У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується вшанування Іверської ікони Пресвятої Богородиці, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників Лаври зі словом проповіді, розповівши про історію Іверської ікони. Цей чудотворний образ згідно з церковним Переданням під час іконоборства одна благочестива жінка опустила в води моря, щоб врятувати від єретиків і наруги. Потім ікона пристала до берега, де знаходився грузинський монастир на Афоні. Там вона була піднята з води, а вже вранці ченці Святої Гори побачили її над монастирською брамою. З тих пір Іверський образ Божої Матері ще називають «Вратарницею».

Повідавши і про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються від цього чудотворного образу, владика Павел продовжив: «Ця осяйна ікона Божої Матері прославлена не тільки на Святій Афонській Горі, вона прославлена у всьому світі, і Материнська любов Пресвятої Богородиці простягається в усі кінці земної кулі».

Також в цей день звершується пам’ять одного з угодників Божих, що почиває своїми нетлінними мощами в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври — преподобного Веніаміна Печерського. Жив преподобний в XIV столітті. До приходу в монастир займався торгівлею і торговими угодами. Одного разу він почув євангельські слова, що «тяжко багатому ввійти в Царство Небесне» (Мф. 19:23), після чого змінив багатство на добровільну убогість заради Христа. Преподобний віддав все майно нужденним, прийшов до Печерського монастиря, де і перебував в молитві до кінця своїх днів.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за єдність Православної Церкви і за мир в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: