Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.05.2017

Відспівування українського поета Б. І. Олійника звершив митрополит Павел

011

У Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври було звершено відспівування українського поета, громадського і державного діяча Бориса Ілліча Олійника. Богослужіння по новопреставленому очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні духовенства обителі і Київської єпархії. Напередодні ввечері також була звершена літія і читався Псалтир над тілом покійного.

У спільній заупокійній молитві брали участь близькі та знайомі Бориса Ілліча, керівництво Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, відомі діячі культури та мистецтва, представники державної влади.

У слові, зверненому до всіх присутніх після прочитання дозвільної молитви, владика Павел згадав основні віхи життєвого шляху та творчі досягнення приснопам’ятного, його заслуги перед країною і Церквою.

«Життя Бориса Ілліча було наповнене любов’ю до Бога, батьків, свого народу», — зазначив Намісник, — цю любов свого серця він висловив в написаних словах, які присвячував своєму читачеві».

В кінці свого звернення до присутніх владика тепло згадав про особисте спілкування з талановитим українським поетом Б. Олійником у важкі роки свого життя.

На закінчення Намісник нагадав про те, що спочилі вже не можуть молитися за себе: «…ми ж своїми молитвами можемо їм допомогти, і тому просимо, щоб Воскреслий Господь простив всякий його гріх, скоєний у віданні і невіданні, і молитвами преподобних Антонія і Феодосія, небесного покровителя святого страстотерпця Бориса сподобив по Своєму милосердю життя вічного…»

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відспівування Заповідник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: