Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

01.11.2010

Відійшов до Господа старший брат Блаженнішого Митрополита Володимира Степан Маркіянович Сабодан

У неділю, 31 жовтня, відійшов до Господа єдиний рідний брат Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира ― Степан Маркіянович Сабодан.

1 листопада Первосвятитель звершив Заупокійну Божественну літургію та чин відспівування Степана Сабодана у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили: митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископи: Вишгородський Павел, Бориспільський Антоній, єпископи: Ніжинський і Прилуцький Іриней, Шепетівський і Славутський Володимир, Макарівський Іларій, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) та духовенство обителі у священному сані.

Поховання Степана Сабодана відбудеться завтра, 2 листопада, у його рідному селі – Марківці.

Сабодан Степан Маркіянович помер на 79-у році життя. Народився 8 січня 1932 року в селі Марківці Летичівського району на Хмельниччині в селянській сім’ї. Здобув середню спеціальну освіту, протягом 1951-1955 рр. служив у Радянській армії.

У 1962 році закінчив Мироцький зооветеринарний технікум, отримавши кваліфікацію ветеринарного фельдшера.

З 1956 року і до виходу на пенсію у 2001 році працював у зооветеринарній службі села Кудинка Летичівського району; спочатку молодшим фельдшером у Летичівському зооветучастку, ветеринарним фельдшером колгоспу ім. ХХ з’їзду КПРС, головним ветеринарним лікарем цього ж колгоспу і далі після перейменування господарства — у КСП «Нива», СТОВ «Урожай».

Степан Маркіянович неодноразово обирався депутатом сільської та районної ради. З 2002 по серпень 2005 років був заступником сільського голови в с. Кудинка.

Одружився у с. Кудинці на сільській дівчині, яка працювала в тому ж колгоспі. Зі своєю дружиною Ганною Іванівною (15.07.1939 р.н.) народили і виховали двох дітей ― Ларису та Віктора відповідно 1960 та 1962 року народження. Діти проживають і працюють в інших містах України.

Степан Маркіянович мав чотирьох онуків, двоє старших із них присвятили своє життя служінню Богові, як і їхній дядько, єдиний і улюблений брат Степана Маркіяновича ― Віктор Маркіянович (Сабодан) ― Блаженніший Митрополит Володимир.

Старший брат Степан став для Блаженнішого найдорожчою людиною після того, як у 1989 році померла їхня мама. За її життя уся родина традиційно збиралася у рідному домі Сабоданів принаймні на Різдво та Пасху. Коли матері не стало, традицію продовжив Степан Маркіянович.
Вічная пам’ять! Разом із мільйонами вірян Української Православної Церкви висловлюємо співчуття Блаженнішому Владиці.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ та сайту “Православіє в Україні”
Фото Олександра Данілевського

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

відспівування Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: