Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.10.2010

Оновлений храм в ім’я Зачаття праведною Анною Пречистої Діви Марії

У свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, звершив Чин освячення та оновлення лаврського храму в ім’я Зачаття праведною Анною Пречистої Діви Марії. Його Блаженству співслужили: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, єпископ Васильківський Пантелеімон та духовенство монастиря.

Освячення Аннозачатіївської церкви після реставрації відбулося в 2008 році. Потім протягом двох років в церкві тривали реставраційні роботи, які на даному етапі завершено. Після переосвячення храму богослужіння в ньому будуть відновлені.

З архіпастирським словом до численних віруючих, присутніх в Аннозачатіївській церкві, щоб стати свідками освячення і оновлення храму, звернувся Блаженніший Митрополит Володимир:

«Шановний владико-наміснику архієпископе Павле, шановні брати і сестри! Щойно ми освятили цей храм. Він довго реставрувався і нарешті став таким, яким мусив бути, таким, яким він є. Нехай Господь запише в Книгу життя вічного тих, хто доклав зусиль, щоб його відремонтувати, оздобити і наповнити благодаттю Святого Духа.

Храм на землі — це шматочок неба, це врачебниця, яка лікує недуги духовні. Храм — це школа, яка навчає нас Божих таємниць і премудростей, відкриває нам Божественне одкровення. Нехай той, хто переступатиме поріг цього Божого храму, відчує благодать, якою сповнене це святе місце, у своїх молитвах поєднається з Богом, Божою Матір’ю і святими угодниками. Молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих, Господи Іісусе Христе, Сине Божий, помилуй і спаси нас!»

У слові-відповіді Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел від імені братії і від себе особисто висловив Його Блаженству синівську вдячність:

«Ваше Блаженство, дорогий наш Першосвятитель і Отець, Священноархімандрит цієї святої обителі! Сьогодні Ви дали життя цьому оновленому храму, який названий на честь Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці, на честь свята, з якого почалося наше спасіння.

Ваше Блаженство, Ви своїми молитвами наставляєте кожну людину, яка приходить у святу Лавру або до будь-якого храму чи монастиря. Ви закликаєте до істинного покаяння, до істинної любові та християнського хрестоносіння. У цьому храмі впродовж понад 300 років схиляли голови митрополити Київські, тут молилися патріархи, царі. В домі Божої Матері під Її благодатним покровом віруючі просили преподобних Антонія і Феодосія Печерських наставити на життєвий шлях, який веде до спасіння.

Будучи Митрополитом Київським, Ви, Ваше Блаженство, стали духовним отцем для віруючих не тільки України, а й тих, хто далеко за її межами. Господь благословив Вам такий уділ, де Ви зробили більше, ніж Ваші попередники. Упродовж десяти століть Лавра розбудовувалася — зводилися храми, корпуси, а Вам, за часів Вашого Першосвятительського служіння, випав тяжкий, але водночас святий хрест — оновити Лавру, а разом з тим і весь православний люд України. Тому що люди сюди приходять і бачать цю красу, даровану нам сьогодні Богом, завдяки Вашим молитвам і Вашим трудам.

Кожен із нас, Ваше Блаженство, є Вашим духовним чадом. Мені Ви доручили бути намісником цієї святої обителі, і я по-синівські дякую Вам за Вашу довіру, за Ваше терпіння і за Ваші молитви. Невипадково цей храм оновлюється в той день, коли Матір Божа покриває Своїм святим омофором увесь світ, у тому числі й нашу обитель. Ваше Блаженство, ми просимо і благаємо Бога, щоб Він зберіг Вас для Церкви, для нашого народу і для особистого спасіння кожного з нас, тому що такий подобає нам Первосвященик — покірливий, терплячий, але який водночас своїми молитвами, як було сказано про преподобного Макарія, прихиляє до землі небо. Ваша молитва сильна, я в цьому переконався, свідчу і буду свідчити про це до свого останнього подиху.

Ваше Блаженство! Прийміть наші щирі синівські труди, і нехай Господь і надалі оберігає Вас. Ми Вас любимо, цінуємо, і земний уклін Вам від лаврської братії. Ми молимось і просимо Бога, щоб Він зберіг Вас на довгі та благі літа».

Після закінчення урочистих промов Предстоятель УПЦ вручив благодійникам, за допомогою яких здійснювалася реконструкція стародавнього Аннозачатіївського храму, церковні нагороди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

освячення Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: