Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

18.01.2018

У Хрещенський святвечір Літургію очолив Предстоятель УПЦ

004

День перед двунадесятих святом Хрещення Господнього або Святого Богоявлення іменується Хрещенським святвечором. Божественну Літургію святителя Василія Великого в цей день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За Літургією Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Перед початком Літургії згідно до богослужбового уставу Православної Церкви було звершено читання царських годин. Євангельське читання під час 1-ої години було прочитано владикою Павлом.

Особливістю звершення Літургії Водохрещенського святвечора є те, що вона з’єднується з великою вечернею свята Богоявлення, під час якої читається 13 старозавітних паремій, в яких ми знаходимо прообрази цього великого торжества.

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Чин великого освячення води, після закінчення якого окропив святою водою всіх присутніх в цей день в храмі. На завершення Первосвятитель подякував всім архіпастирям, священикам, які співслужили, і молільникам сьогодні в храмі за молитви і закликав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що день Хрещенського святвечора є пісним. Увечері в Трапезному храмі Первосвятитель Української Православної Церкви очолить всенічне бдіння, а в сам день свята в тому ж храмі — Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста. Братське всенічне бдіння і Літургія будуть відбуватися також в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Початок бдіння о 23:00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: