Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.08.2017

В свято Перенесення Нерукотворного Образу Спасителя Намісник Лаври звершив Літургію

FD8A0923У день особливого вшанування Нерукотворної ікони Господа Ісуса Христа Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Ірпінського Климента і братії обителі в священному сані звершив Божественну Літургію в Успенському соборі монастиря.

Після читання Євангелія архієпископ Климент звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому нагадав про постанови Сьомого Вселенського Собору, в яких говорилося про шанування ікон і про те, як ми, православні християни, шануємо святі ікони, віддаючи хвалу Першообразу через них. У світлі шанування святих ікон владика розповів і про історію Нерукотворного Образу Христа Спасителя. «Коли Господь витер Свій Божественний Лик принесеним Йому рушником, то на ньому відобразився Образ Спасителя. Це є перша ікона нашого Господа і Спасителя, яку ми називаємо Нерукотворний Образ Христа, — продовжив архієпископ Климент. — Апостол Лука і багато інших святих були відомими іконописцями. Вони писали ікони Божої Матері, Спасителя, а підставу для цього іконописання, для шанування ікон ми бачимо в нинішньому святі, яке встановив для нас Сам Господь Ісус Христос.

Господь благословив створювати святі ікони, прикрашати цими іконами храми, будинки, місця, де вони знаходяться не для краси, не для того, щоб передати якусь естетику християнським мистецтвом, а для того, щоб дивлячись на ці ікони, на ці образи, ми подумки восходили до Першообразу. Ці образи свідчать про те, що Спаситель і всі святі, на них зображені, невидимо, але реально присутні на цьому місці. Якщо ми сподобилися саме так ставитися до святих ікон, якщо вони будуть преображати наше життя, то це дасть нам можливість неосудно предстати на Суд Божий під час Другого Пришестя на землю Господа і Спасителя нашого Христа, коли всі не Образ Його побачать, а Першообраз, і зможуть успадковувати ті блага, які явив і відкрив Господь Своєю смертю і Воскресінням!»

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архієпископу Клименту і братії, які співслужили, за молитви, ще раз привітав усіх зі святом Нерукотворного Образу Спасителя і закликав на всіх, хто сьогодні молився в храмі, Боже благословення. Також після Літургії для тих, хто вчить і вчиться, було звершено молебень перед початком нового навчального року.
Напередодні ввечері 28 серпня в Великій церкві Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірнє богослужіння з чином Погребіння Пресвятої Богородиці.

Блаженнішому Владиці співслужили: Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Іриней; архієпископ Ірпінський Климент; єпископ Баришівський Віктор, а також братія Лаври у священному сані.

Після співу великого славослів’я був звершений хресний хід навколо Великої церкви з Плащаницею Божої Матері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: