Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.12.2021

В Лаврі звершені заупокійні богослужіння за спочилих благодійників

Традиційно в день пам’яті преподобного Сави Освяченого (+532) в стінах Києво-Печерської обителі підносяться сугубі молитви за її приснопам’ятних ктиторів та благоукрасителів, котрі сприяли розвитку та зміцненню монастиря вже протягом тисячоліття.

Братське заупокійне богослужіння було звершено у Хрестовоздвиженському храмі Лаври. Панахиду очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн.

Пізню Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужило духовенство обителі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про життя древнього подвижника, що жив у Святій Землі. Одна з небагатьох православних Лавр, котра називається Великою, знаходиться у Святій Землі. В V столітті її заснував великий подвижник і чудотворець, створювач першого монашеського уставу прп. Сава. Своє ім’я «Освячений» він отримав тому, що був першим із монахів, хто був рукопокладений у священний сан.

20211218_141659«Будемо просити, дорогі браття і сестри, щоб преподобний Сава не забув і нас, – побажав усім віруючим Намісник. – За його молитвами до Бога в Православному світі утверджувалися обителі, куди приходили небайдужі люди, які благодійничали братії. 

І в нашій Лаврі, цьому райському місці на Землі, невпинно підносяться молитви за богохраниму країну, її народ і кожну благочестиву сім’ю. З найдавніших часів у Святій Печерській обителі звершується молитовне поминання всіх її благодійників та творців.

За молитвами преподобного Сави та всіх угодників Божих нехай помилує нас Господь, зробить щасливими у цьому світі, а головне – сподобить стати спадкоємцями Царства Небесного!»

На завершення Літургії митрополит Павел закликав усіх вознести свої молитви за тих, хто потрудився для Києво-Печерської Лаври: «Вони робили це для Бога і Його Святої Церкви. І сьогодні ми молимося за те, щоб Господь упокоїв їх у селищах праведних, а нас з вами привів до тихої пристані Царства Небесного».

Після Літургії була звершена соборна панахида за спочилими благодійниками та благоукрасителями святої обителі, після чого Намісник Лаври преподав усім, хто молився за богослужінням, Боже благословення.

На завершення богослужіння благодійники Лаври були нагороджені орденами.

Онлайн-трансляція ранкового богослужіння з Лаври: Пам’ять прп. Сави Освяченого (+532).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: