Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

21.09.2021

Богослужіння престольного свята Різдва Богородиці очолив Намісник Лаври

016

На честь великого свята Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії богослужіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври звершив Намісник митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про церковне Передання про події, які супроводжували чудесне і славне Різдво Пресвятої Богородиці.

«Перше велике свято після церковного новоліття звершується в цей день і нагадує про початок нашого спасіння. Сьогодні знімається ганьблення з Іоакима і Анни, — нагадав Намісник, — і преподається благословення кожному з нас, адже через Діву Марію через деякий час народиться Христос Спаситель. Свята Апостольська Православна Церква зберігає і воздає Пресвятій Богородиці ту хвалу, на яку Вона заслуговує і яку Їй воздавали християни перших часів існування Церкви.

Сьогодні ми повинні, дорогі браття і сестри, взяти приклад послуху праведних Іоакима і Анни. Ми не повинні залишати надію на милосердя Боже для нашого спасіння. Не будемо нарікати на свій життєвий хрест.

Господь справедливий і дає людині все тоді, коли вона цього потребує. Господь виконує Своє благе бажання тоді, коли у людини залишається надія тільки на Нього. Святі Іоаким і Анна очікували Спасителя, всім серцем вірячи в грядущого Месію. Спаситель був народжений від їх Дочки. Нехай же і наше серце буде передуготовано для Народження Христа Спасителя в нашому власному житті.

Господь призиває всіх, незалежно від становища людини. Він не залишає нікого на життєвому шляху, він закликає всіх для вічного життя. За молитвами Пречистої Богородиці Господь нехай сподобить і нас Свого Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії було звершено славлення перед іконою свята в центрі храму, після чого митрополит Павел подякував духовенству, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в Лаврі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: