Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.09.2017

Митрополит Павел вшанував пам’ять свт.Феодосія Чернігівського

 

FD8A2966 У день обрітення і перенесення мощей святителя Феодосія Чернігівського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігова, де почивають мощі великого угодника Божого. Владиці Павлу співслужили керуючий Чернігівською єпархією митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпархіальне духовенство, а також гості в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся з проповіддю до прихожан храму і численних паломників, які прибули в місто Чернігів в цей день, щоб поклонитися мощам святителя Феодосія. Владика розповів про життєвий шлях святителя, про те, як Господь покликав його до священицького, а потім і до архієрейського служіння, про те, як майбутній святий ніс свій послух на Чернігівській кафедрі, і про ті дива, які відбувалися і відбуваються за його молитвами про нас перед Престолом Творця і донині.

023 «Святитель Феодосій не тільки своїми розумом, не тільки своєю старанністю, але і своєю любов’ю, яку він виявляв і виявляє до всіх, заслужив велику повагу і шанування, — сказав владика Павел, — він при своєму житті навчав свою паству вірою, навчав добрими вчинками, навчав любов’ю. Він не володарював, але приводив всіх пасомих до тихої пристані Царства Небесного.

І перед самою своєю смертю в 1696 році він звершив Божественну Літургію, він попросив вибачення у всіх, попросив молитися за нього, тому що наблизився його час земного буття і настав час переходу у вічність. А через 200 років відбулася його канонізація. І тепер всі ми маємо чудового угодника Господнього, великого заступника для кожного, хто звертається до нього в своїх святих молитвах.

Святитель Феодосій досяг найголовнішого — святості і вічного перебування з Христом Спасителем. І ми, дорогі брати і сестри, покликані до того ж. Ми маємо велику честь називати себе християнами, бути в сім’ї Христовій, бути спадкоємцями Його Царства Небесного. Варто тільки цього захотіти! Але як страшно бути невіруючою людиною. Як страшно знати заповіді і грішити. Як страшно розоряти храми і ставити темну силу на висоту духовності. Це є безумство! Тому святитель Феодосій сьогодні закликає нас до єдності в любові, у вірі, до єдності в думці про Церкву, про нашу країну і власне спасіння, яке можливе лише з Христом в Його Святій Соборній і Апостольської Церкві, в чому зміцнить і збереже нас Господь Вседержитель!»

Після закінчення Літургії всьому освяченому собору було проспівано многоліття, а всі молільники окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: