Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

07.02.2023

В Лаврі звершені богослужіння на честь сщмч. Володимира

003У день роковин від дня вбивства священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького Божественну Літургію у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври. Під час богослужіння митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу співслужили єпископ Вишневський Спиридон, братія та гості обителі у священному сані.

Напередодні ввечері у Хрестовоздвиженському храмі було звершено всенічне бдіння. Святкову літію звершив владика Спиридон.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом. «Сьогодні ми святкуємо пам’ять великого угодника Божого, який постраждав за ім’я Христове, священномученика Володимира, — продовжив Намісник Лаври. — Минуло століття після його подвигу, але його проповідь, яскравий приклад благочестивого життя і мученицької кончини досі приводять безліч людей до Христа.

Безліч священнослужителів, ченців, представників науки та інтелігенції, православних християн було вбито у ХХ столітті. Вони були людьми Церкви та Божими дітьми. Але ті безбожники, які чинили насильство і мучили віруючих, безславно померли, а пам’ять святих вічна, і тепер вони разом із священномучеником Володимиром моляться за всіх нас.

За їхнім предстанням у цей тяжкий для Церкви, країни і народу час нехай продовжить Господь нам тимчасове життя, пошле мир і любов, а ми, дорогі брати і сестри, будемо зберігати себе в Церкві і пам’ятати, що ніщо не відлучить нас від любові Божої у Христі Іісусі Господі нашому!»

На сугубій єктенії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак і величання священномученику Володимиру (Богоявленському), а також владика Павел прочитав молитву перед іконою святого, після чого Намісник Лаври подякував єпископу Спиридону та братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників із прийняттям Животворящих Таїн Христових та прикликав на віруючих архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: