Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

31.10.2019

В Лаврі відкрито місце подвигу прп. Іоанна Багатостраждального

Ioann_mngstr-2Під час реставраційних робіт, які в даний час проходять в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври, було відкрито місце, де звершував свій молитовний подвиг один з найзнаменитіших Печерських угодників — преподобний Іоанн Багатостраждальний.

Подвижник віри жив, подвизався і молився у Святій Печерської обителі в XII столітті, свій головний подвиг звершив у ямі, в яку закопав себе по пояс, борючись з пристрастю блуду. Так він провів всю Святу Чотиридесятницю, і Господь послав йому милість — він позбувся цієї пристрасті.

005Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел особливо відзначив: «Ми часто ходимо по печерках, але не бачимо того, що знаходиться поруч з нами, під кладкою цегли або під дошками. Сьогодні ми очистили місце подвигу преподобного отця нашого Іоанна Багатостраждального і думаємо, як зробити так, щоб це місце було видно всім людям і щоб парафіяни і паломники Лаври могли доторкнутися до цього святого місця. Нам відомо багато святинь, що пов’язані з життям тих чи інших святих, але тут ми бачимо місце, де людина боролася сама з собою, зі своїми пристрастями і пороками…»

Після завершення реставраційних робіт місце великого подвигу Божого угодника можуть побачити всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: