Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Оголошення

16.11.2017

До Києва вперше будуть принесені мощі прп. Паїсія Величковського

PaisiusЗ 25 по 29 листопада вперше в Київ будуть принесені для поклоніння віруючих ковчег з мощами і посох видатного подвижника і відновителя православного старчества прп. Паїсія Величковського (1722 – 1794).

Перенесення святинь з Ново-Нямецького ставропігійного монастиря організовується з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви до дня пам’яті прп. Паїсія Величковського (28 листопада) і з нагоди святкування 295-річчя від дня його народження.

Урочиста зустріч святинь відбудеться 25 листопада (в суботу) о 16.00 у центральних Святих воріт Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, після чого святі мощі будуть перенесені до Трапезного храму на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських (вул. Лаврська 9, корпус № 29).

З 26 листопада (неділя) доступ до святинь для загального поклоніння буде відкритий в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври (біля входу в Ближні печери, корпус № 24). Тут святині пробудуть до 29 листопада. 28 листопада, в день пам’яті прп. Паїсія Величковського, в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври з 6.30 до 8.30 буде звершена святкова Літургія.

Принесення святинь організовує Міжнародний інститут афонскої спадщини (МІАС) в рамках проведення в Києво-Печерській Лаврі 27 — 28 листопада 2017 року Міжнародної конференції «Київські Паїсівські читання», присвяченій 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського.


Прп. Паїсій Величковський (1722 – 1794) — видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено православне старчество в Україні, Росії, Молдові, Румунії та інших країнах. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина і Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецька Лаври, Валаамський монастир і багато інших. На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Будучи вихідцем з роду козацьких священиків з Полтавщини, своє початкове духовне становлення він проходив в Київській духовній академії та Києво-Печерській Лаврі. Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов’янську мову «Добротолюбіє» та інші святоотецькі творіння. Після того як в 1743 р. прп. Паїсій Величковський покинув Київ і Україну, він більше ніколи не повертався в рідні краї. Принесення ковчега з мощами прп. Паїсія до Києва в рік 295-річчя від дня його народження звершується вперше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

мощі Румунська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: