Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Оголошення

24.12.2019

Мощі свт. Луки Кримського прибудуть до Лаври

001-2З благословення Священноархімандрита Святої Печерської обителі, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла до Лаври прибуде ковчег з частинкою мощей святителя Луки, архієпископа Кримського.

Святиня перебуватиме у Хрестовоздвиженському храмі монастиря з 28 грудня 2019 року, коли святкується Собор Кримських святих, до 25 січня 2020 року. Помолитися біля мощей святителя Луки можуть всі бажаючі.


Життя майбутнього святителя безпосередньо пов’язане зі столицею України. Коли хлопчику було 12 років, його сім’я переїхала з Криму до Києва, де в 1896 році Валентин Войно-Ясенецький закінчив Київську 2-гу гімназію і художню школу. У 1898 році став студентом медичного факультету Київського університету. Потім він працював доктором в різних регіонах Російської імперії. У 1915 році видав в Петрограді книгу «Регіонарна анестезія», яка стала великим проривом свого часу в області медицини.

До прийняття священства в 1921 році святитель був одружений, але після смерті дружини в 1919 році більше часу намагається приділяти церковному життю, не полишаючи медичної роботи. Після прийняття священного сану в лікарню і в університет отець Валентин став приходити в рясі з хрестом на грудях. У 1923 році приймає чернецтво з ім’ям Лука і стає архієреєм. Пережив два заслання і 24 липня 1937 року був заарештований втретє. У провину єпископу ставилося створення «контрреволюційної церковно-монашеської організації». Активно допомагав в лікуванні поранених під час Великої Вітчизняної війни. Указом Патріарха від 5 квітня 1946 року переведений до Сімферополя, де і ніс свій архіпастирський послух до кінця життя, при цьому поєднуючи церковну діяльність з хірургічною практикою. Помер 11 червня 1961 року в неділю, в день Всіх святих, що в землі Руській просіяли. 22 листопада 1995 року архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука визначенням Священного Синоду Української Православної Церкви прилічений до лику святих. Мощі його нині почивають у Свято-Троїцькому жіночому монастирі Сімферополя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: