Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.12.2018

Неділя 27-ма після П’ятидесятниці, прп. Варлаама Печерського

27-го недільного дня після П’ятидесятниці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

Також в цей день звершується пам’ять одного з найбільш шанованих святих Києво-Печерської Лаври преподобного Варлаама, ігумена Печерського. Перед початком братського всенічного бдіння його мощі були підняті з Ближніх печер, де нетлінно спочивають, і покладені в Хрестовоздвиженському храмі.

У сам недільний день Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі звершив Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Лаври.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про євангельське читання, яке пропонується Церквою в цей день.  Митрополит Онуфрій привів тлумачення притчі про безумного багача: «Ця притча говорить про те, як людина повинна розпоряджатися земними благами. Якщо Бог вручає людині земні багатства, то вона повинна використовувати їх не тільки для своєї користі і не тільки для свого задоволення, вона повинна ділитися ними з тими, хто бідний і хто має в цьому потребу!

Що ж означає багатіти в Бога? Кожну людину Господь наділив Своїм образом. Людина починає уподібнюватися Богу, любити Бога, боятися Його, як Свого Творця, поважати Його, як свого Промислителя. Далі людина починає любити «ближнього, як самого себе», людина починає звершувати справи милосердя, людина починає впокорюватися, людина починає багатіти тими властивостями, якими багатий Сам Бог. Це і означає багатіти в Бога: коли людина починає проводити благочестиве життя і розвивати в собі ті властивості, які має Бог в досконалості. І тоді людина стає богоподібною, або, як ми говоримо зараз, вона багатіє в Бога і наближається до спадщини вічних благ в Царстві Небесному!»

Також Першосвятитель розповів про життя преподобного Варлаама Печерського, якого вшановували сьогодні, звернувши увагу на те, що все життя святого є тим прикладом і ідеалом, до якого повинні прагнути не тільки монахи, але всі православні християни.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також була звершена дияконська хіротонія.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята і звершено молебень біля мощей преподобного Варлаама, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архієреям і священикам, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Мощі преподобного Варлаама, ігумена Печерського, були занесені братією Києво-Печерської Лаври в Ближні печери в храм прп. Варлаама після закінчення пізньої Божественної Літургії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: