Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

08.01.2019

В день Собору Пресвятої Богородиці владика Павел звершив Літургію на Оболоні

002Другий день після Різдва Христового присвячений особливому шануванню Божої Матері і іменується Православною Церквою Собором Пресвятої Богородиці. В цей день Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі Різдва Христового на Оболоні міста Києва. Владиці Намісникові співслужили настоятель протоієрей Олександр Голод, а також братія і гості храму в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян храму зі словом проповіді, в якому розповів про ті свідчення Священного Писання, які оповідають нам про Різдво Христове і про Пресвяту Богородицю, після чого продовжив: «Господь ніколи і нікого не залишає, якщо ми вірою і правдою Йому служимо. І сьогодні якраз ті дні випробування нашої віри. Сьогодні час показати, чи дійсно ми вірні Богу! Чи справді ми до останнього свого подиху життя залишаємося в Його Святій Соборній і Апостольській Церкві.

Ворог роду людського відводить з різних причин, під самими різними приводами людей з лона Святої Церкви Христової. Але де ж віра наша? Адже Христос Сам запитує в Євангелії, що коли Він прийде, то чи знайде віру? Тому те, що ми сьогодні бачимо — це дія беззаконня в цьому світі, коли в святому місці ми бачимо запустіння. Це і є занепад віри в серцях людей. Але Церква стоїть і буде стояти до кінця віку. До неї нікого не потрібно заганяти, і в істинну Церкву ніхто нікого не примушує ходити або переходити, вона не забирає храми, не чинить безчинства. Але кожен, хто приходить до Бога, сам може відчути присутність Божу, і сам зробить правильний висновок, де є Бог, де звершуються Таїнства, а де ні.

Людина повинна завжди пам’ятати, що її створив Бог, і що поряд з Богом вона відчуває справжнє благо, а беручи участь в Таїнстві Євхаристії, людина усвідомлює, що вона поєднується з Богом і це дає їй запоруку спасіння, адже тут в храмі, в Церкві Христовій, Господь дарує нам всі блага для вічного життя!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, ще раз привітав настоятеля храму і прихожан з торжеством Собору Пресвятої Богородиці, побажавши, «щоб Покров Пречистої Діви безперестанно перебував з кожною віруючою людиною», причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх, хто молився, Боже благословення.

Увечері цього ж дня відбудеться вітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія зі святом Різдва Христового духовенством і паствою Київської єпархії УПЦ. У поздоровленні візьмуть участь вікарні архієреї Київської Митрополії, серед яких і Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: