Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.01.2017

В день пам’яті святителя Василія Великого Намісник Лаври звершив Літургію

029

У велике свято Обрізання Господнього, коли всією повнотою Православної Церкви також звершується пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кессаріі Каппадокійської, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі митрополит Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона, єпископа Климента, братії та гостей Лаври очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що «кожна людина бажає, щоб її серце стало вмістилищем Святого Духа, Який наповнює нас благодаттю. І з уст такої людини, яка досягла цього благодатного стану, стану незлобивости, виходить справжнє розуміння Слів Божих. Ісус Христос Сам дав закон, і Він його виконав. Після Різдва Христового пройшло 7 днів, і Він за законом був принесений в храм, і над Ним було здійснено обрізання, яке є прообразом великого Таїнства Хрещення. Господь Ісус Христос, прийнявши плоть, виконує всі закони, які Він уклав через святих людей — старозавітних пророків і патріархів. Він показує нам, як ми повинні виконувати волю Божу, підкорятися Отцю Небесному, і тому іменем Ісуса Христа ми повертаємося в Отцівський дім».

Розповів владика про ті старозавітні пророцтва, які стосувалися пришестя Ісуса Христа, Його втілення від Діви, про Хрещення, про страждання, про Хресну смерть, Воскресіння з мертвих, Вознесіння на небо та про зішестя Святого Духа.

«І тому необхідно чути голос Церкви, — сказав митрополит Павел, — щоб надалі досягти найголовнішого — Царства Небесного. Сам Ісус Христос називає храм Домом Свого Отця. І ми повинні щодня, щогодини і щохвилини прагнути до храму. Отець Небесний посилає Свого Єдинородного Сина, Який по Своїй людській природі виконує волю Отця, щоб врятувати всіх, хто йде за Ним. У Нього з’являються учні, апостоли, потім за Христом слідують єпископи, священики і просто праведні люди. Йдуть вони за Христом в усі часи. І сьогодні Свята Церква шанує одного з найбільших святителів Христових — святого Василія Великого».

Повідав владика Намісник про житіє святителя Василя, про ті дива, які відбулися за його життя і по преставленні його до Престолу Божого.

«Своїми трудами і подвигами він досяг досконалості, — продовжив митрополит Павел, — отримавши прекрасну освіту, Духом Святим він був направлений в пустелю, але з появою і поширенням єресі аріанства він проповідує Істину серед людей. Він написав багато творів, багато людей привів до віри. Проходять часи, але Господь продовжує являти нам святих людей. Але ми не можемо їх побачити, адже очі наші закриті гріхами. Господь прославляє святих, щоб ми не загинули. Церква завжди говорила своїм чадам не про те, про що говорить світ. І якщо ми очистимо своє серце, то побачимо святість в інших. Якщо ми звернемо свої погляди до Нього, то побачимо сонм святих, які предстоять у Престолу Божого і моляться за всіх нас, щоб усім нам не загинути, але принести справжній плід покаяння і досягти тихої пристані Царства Небесного», — завершив Намісник обителі.

Після Літургії було звершено молебень на Новоліття, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, привітав архієпископа Пантелеімона з днем народження, а всіх зі святом Обрізання Господнього, іменинників з днем тезоіменитства, побажавши їм безперестанного заступництва святителя Василія Великого, всіх молільників з Новоліттям, закликавши на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: