Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.11.2020

Богослужіння Собору Архістратига Михаїла очолив Намісник Лаври

0018 листопада за старим стилем всією Православною Церквою було встановлено святкування на честь святого Архангела Михаїла і всіх Небесних Сил безтілесних. Для Києво-Печерської Лаври це свято було престольним, так як до вибуху Успенського собору в ньому знаходився приділ на честь Архістратига Михаїла.

Всенічне бдіння напередодні свята у Великій церкві очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час богослужіння була звершена святкова літія, яку очолив архієпископ Бучанський Пантелеімон.

В день свята Намісник Лаври звершив пізню Божественну Літургію в храмі на честь усіх преподобних Києво-Печерських.

Після читання Євангелія митрополит Павел нагадав про ту велику трагедію, коли частина ангелів відпала від благості Божої і пішла за лукавим, який хотів стати рівним Богу.

«Як страшно, коли творіння співставляє себе з Творцем, – підкреслив Високопреосвященніший владика. – Найстрашніший гріх, який скидає в пекло землі – це гордість. Тому так важливо в нашому житті побачити свою гріховність, свою духовну вбогість. Треба усвідомити, що без Бога ми нічого не варті і нічого не значимо. Святий апостол Іаків сказав, що Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать (Іак. 4:6), і Господь нас постійно закликає піднятися духом, віруючи Тому, Хто прийшов на землю заради нашого спасіння».

Також владика Павел нагадав древнє Передання, згідно з яким число відпалих ангелів повинно відновитися душами святих людей.

«Будемо молити і просити Бога, дорогі браття і сестри, щоб Господь сподобив нас честі бути зі святим Архангелом Михаїлом і всіма Небесними Силами, бачити з ними Творця Всесвіту і славити пресвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа і бути спадкоємцями життя вічного!», – закликав усіх віруючих Намісник Лаври на завершення архіпастирського слова.

За богослужінням підносилися заупокійні молитви за новопреставленого Патріарха Сербського Іринея, який разом із Предстоятелями та представниками усіх Помісних Церков брав участь в соборних богослужіннях в Лаврі в 2013 році.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, побажав причасникам, щоб Животворящі Таїни Христові послужили во спасіння душі і тіла, а також привітав всіх, хто молився за богослужінням, з Собором Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: