Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.01.2020

«Свята Ніна проповідувала слово Боже, дорожче якого немає нічого»

002У день віддання свята Богоявлення, який збігається з днем пам’яті однієї з найбільш шанованих святих Православної Церкви – святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Іверії, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників Лаври зі словом проповіді, в якому розповів про життя і праці святої рівноапостольної Ніни, після чого продовжив: «Свята Ніна багато потрудилася, зазнавши в своєму житті безліч випробувань і страждань, але без віри неможливо догодити Богу, і вона є для нас прикладом віри і служіння Христу Спасителю. А якщо людина догоджає Богу, то вона не може робити погані справи, вона намагається послужити ближньому, їй страшно образити Бога, такій людині нестерпно прогнівити Бога не тільки справою, але навіть думкою, щоб не принести Богу тих страждань, які Йому приніс єврейський народ. Свята Ніна просвітила Іверську землю, і її нетлінні мощі знаходяться в тій країні під спудом до цього дня. Свята Ніна проповідувала слово Боже, дорожче за яке немає нічого.

Сьогодні ми дякуємо Богу за те, що молитвами Пресвятої Богородиці, молитвами святої рівноапостольної Ніни і молитвами всіх святих ми є членами Святої Соборної і Апостольської Церкви, ми дякуємо Богу за всі Його благодіяння, ми дякуємо Богу за можливість жити, каятися, вірити і надіятися на його милосердя. Ми просимо Бога дати нам сили побачити Його в своєму житті, в своєму серці, і Він неодмінно нас почує і подасть можливість вічної радості разом з усіма святими. Нехай же Господь всіх нас, дорогі брати і сестри, сподобить потрудитися в Його вертограді, прожити життя благочестиво, щоб ми могли прославити Триєдине ім’я Отця і Сина і Святого Духа у Царстві Небесному!»

Під час Літургії були піднесені молитви за мир в Україні і за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, іменинниць – з днем ангела, після чого призвав на всіх Боже благословення.

На завершення з нагоди віддання свята Хрещення Господня в центрі храму було звершено славлення перед святковою іконою, після чого Намісник Лаври благословив нею всіх, хто молився за богослужінням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: