Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.05.2017

У Лаврі звершено літію по новопреставленому Борису Олійнику

На 82-му році життя 30 квітня 2017 року після тяжкої і тривалої хвороби помер відомий український поет, громадський і державний діяч Борис Ілліч Олійник.

Після того, як тіло покійного було привезено в Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, в Успенському соборі духовенство обителі на чолі з благочинним архімандритом Антонієм звершили заупокійну літію по новопреставленому.

Відспівування покійного в середу 3 травня звершить Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Початок богослужіння у Великій церкві о 9-й ранку.


Народився Борис Ілліч Олійник 22 жовтня 1935 року в селі Зачепилівка (зараз — Новосанжарський район Полтавської області України).

Почав писати рано, в шкільному віці вперше публікувався. Відомий не лише завдяки творчості, а й своій активній громадській діяльності.

Борис Ілліч Олійник — автор понад 40 книг поезії та публіцистики. Його вірші перекладалися російською, італійською, чеською, словацькою, польською, сербохорватською, румунською та іншими мовами.

Був удостоєний багатьох національних і міжнародних нагород і премій в основному за творчу діяльність, в їх числі — орден преподобного Нестора Літописця I ступеня (2006).

Дійсний член НАНУ, голова Українського фонду культури. Депутат ВР СРСР, заступник голови Ради Національностей ВР СРСР; народний депутат Верховної Ради України з 1992 по 2006 роки; колишній глава парламентської делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Лауреат Державної премії СРСР (1975). Герой України (2005).

Відомий своєю принциповістю в ситуаціях, що стосуються загальнолюдських моральних цінностей.

Кончина Бориса Олійника — велика втрата для всього українського народу, співчуття рідним і близьким Бориса Ілліча.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: