Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.03.2020

У Лаврі звершена перша в цьому році Літургія Передосвячених Дарів

001У третій день Великого посту звершується перша в богослужбовому році Літургія Передосвячених Дарів. Богослужіння в Успенському соборі звершив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Вишневський Спиридон, а також братія монастиря в священному сані.

Літургія Передосвячених Дарів є особливим богослужінням і звершується тільки в Великий піст по середах і п’ятницях, в свято сорока мучеників Севастійських, в четвер 5-ї седмиці посту (служба Маріїного стояння), а також в дні храмових свят.

За своєю структурою Літургія Передосвячених Дарів поєднується з великопісною вечернею, під час якої звершується Причастя Тіла і Крові Христових, освячених на повній з Євхаристійним каноном Божественній Літургії святителів Василія Великого або Іоанна Златоуста, яка служилася до цього.

Перед Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій і митрополит Павел молилися за братським уставним богослужінням у Великій церкві.

Під час Літургії Передосвячених Дарів були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також в цей день за Літургією майже всі парафіяни і паломники, які молилися в храмі, причащалися Святих Христових Таїн.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував владиці Павлу і всій братії, що співслужили, за молитви, привітав всіх причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: