Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.02.2017

«Тікаймо від фарисеєвої похвальби…»

001

В Неділю про митаря і фарисея Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла міста Карлові Вари.

Після читання Євангелія Владика Намісник звернувся до віруючих із проповіддю, в якій звернув увагу на те, що «…ми настільки немічні, що часто не знаємо, як в житті вчинити, якої чекати відповідь на питання, що виникають в нашому житті. Але завжди потрібно пам’ятати, що якщо ця відповідь не узгоджується з Євангельською істиною — вона заводить людину в оману, і людина гине — як тілесно, так і духовно. Свого часу, про який знає тільки Отець Небесний, душа з’єднається з тілом і дасть відповідь за всі діяння, які були сотворені під час земного життя. Якщо людина жила благочестиво — вона успадкує Царство Небесне, якщо жила за намовою диявола — вона стане спадкоємцем пекла, яке сама собі і приготувала під час земного життя».

Розповів владика про притчу, яку сьогодні пропонує нам Свята Православна Церква, готуючи тим самим до Великого посту. Це притча про митаря і фарисея, в якій Господь показує нам приклади гордості фарисея і смиренної молитви митаря.

«Не можна не лише злословити когось, — продовжив митрополит Павел, — не можна навіть ображатися, говорити страшні і образливі речі, погрожувати. Якщо ми ображаємо людину — ми ображаємо сам образ Христа. Фарисейство згубно для кожного з нас. А найбільші ліки для християнина — це покаяння, терпіння, смиренність, які ми бачимо в образі митаря. Тільки той, хто щиро приносить покаяння, хто вміє прощати, не тримає зла — тільки така людина має право називати себе сином Божим і послідовником Христа».

Також владика Павел розповів про те, що в цей недільний день Церквою встановлено звершувати пам’ять новомучеників і сповідників Церкви Руської. «Мільйони людей віддали своє життя за Христа, — сказав владика, — вони самовіддано засвідчили Істину перед лицем смерті і зараз перебувають для нас прикладом для наслідування. Руська Церква повторила подвиг древньої Церкви перших трьох століть, і зараз сонм святих новомучеників, які стоять перед Престолом Творця, моляться про кожного з нас, щоб Господь привів нас до покаяння і зробив спадкоємцями Царства Небесного і вічних благ».

Під час богослужіння були піднесені заупокійні молитви про всіх тих, хто постраждав від безбожної влади під час гонінь і терору.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував усім за молитви, а причасників привітав з прийняттям Святих Таїнств Христових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Чехія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: