Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

09.01.2019

Намісник Лаври вшанував пам’ять св. архідияк. Стефана

041У день пам’яті святого першомученика християнської Церкви архідиякона Стефана, частина мощей якого знаходиться в Успенському Соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Стефановському приділі Великої церкви. Його Високопреосвященству співслужили намісник Введенського монастиря архієпископ Фастівський Даміан, а також братія і гості монастиря в священному сані на чолі з благочинним Лаври архімандритом Антонієм.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників зі словом проповіді, в якому розповів про свято Різдва Христового і про його значення в житті кожної людини, а також про те, ким був шанований сьогодні святий першомученик архідиякон Стефан, як він був рукопокладений в сан диякона і як зазнав мученицької смерті через побиття камінням.

«Святі мученики були в усі часи існування Церкви Христової, — продовжив владика Павел, — вони не боялись ніяких мук, вони, як і першомученик Стефан, були готові до кінця претерпіти, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного. І в усі часи жорстокосерді люди, жорстокий народ знущався над тими, хто істинно вірив в Бога. Не стала винятком і наша Свята Церква з її сонмом новомучеників, наш народ своїм руками руйнував храми, паплюжив ієрархів, зраджував на муки істинно віруючих людей… І зараз повторюється історія, коли ті, хто були в Церкві, але не були церковними, були з нами, але не були нашими, намагаються встановити свої порядки в Церкві Христовій, свідомо йдучи проти істини і правди. Але якщо людина своїм життям сповіщає про Бога, якщо вона живе з Богом, якщо вона щиро вірить, то їй нічого не страшно! Така віра наближає людину до Бога, така віра наближає нас один до одного, робить нас тим єдиним стадом, про яке говорив Христос. І саме так вірив святий першомученик архідиякон Стефан, так вірили і всі мученики християнської Церкви, так повинні вірити і всі ми, щоб досягти найголовнішого — вічного спасіння у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебень біля раки з часткою мощей святого першомученика Стефана, після чого подякував владиці Дамиану, братії, які співслужили, і присутнім сьогодні в храмі за молитви, привітав усіх з престольним святом, тих іменинників, хто носить ім’я святого Стефана — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн. На завершення владика Намісник призвав на всіх тих, хто молився, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: