Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.12.2017

«Святкує в цей день вселенна зачаття Анни»

FD8A9827

У день престольного свята нашої святої обителі Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі монастиря очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископів: Бучанського Пантелеімона, Макарівського Іларія, Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, Городницького Олександра, Ніжинського і Прилуцького Климента, а також казначея монастиря архімандрита Нестора, благочинного — архімандрита Антонія, братії обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Павел очолив всенічне бдіння з літією. Владиці Намісникові співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон і архієпископ Городницький Олександр. За богослужінням також молився архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, розповівши історію події, що святкується, а саме більш докладно про святих богоотців Іоакима і Анну: зачаттю богоотцями в похилому віці Преблагословенної Діви Марії передували їх безперестанні молитви до Господа, Який позбавив їх «докору неплідности».

«Господь приходить в ту сім’ю, — сказав владика Павел, — де серця упокорені і смиренні, в яких немає пристрастей і помилок молодості, де все другорядне йде на задній план, і залишаються серця, вимиті сльозами, які очікують Великого Гостя — Бога. Тому що Господь сказав: “Дай мені, сину мій, своє серце” (Прип. 23:26). Коли ж приходить Дух Святий і вселяється в серце, то творить угодне Йому, і виростають плоди Божественної благодаті: покаяння, терпіння, молитва зі сльозами. Таким було праведне подружжя Іоакима і Анни».

Після закінчення Літургії були проспівані тропар і кондак, а також величання перед іконою святих праведних Іоакима і Анни, після чого митрополит Павел подякував владикам, священикам, які співслужили, і усім присутнім сьогодні в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинниць, що носять ім’я святої праведної Анни, з днем небесної покровительки і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: