Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.07.2020

Намісник Лаври вшанував пам’ять прп. Сергія Радонезького

000У день, коли всією повнотою Православної Церкви особливо вшановується пам’ять преподобного Сергія Радонезького, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі на честь преподобного Сергія в нашій святій обителі. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Намісник у співслужінні братії Лаври очолив всенічне бдіння у Хрестовоздвиженському храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про життя, молитовний подвиг і про ті чудеса, які Господь звершив і звершує за молитвами преподробного Сергія Радонезького, після чого продовжив: «Сьогодні Господь закликає всіх нас розділити радість з Його великим угодником – преподобним Сергієм, який завжди знаходиться поряд з нами! Сьогодні сам преподобний зібрав нас в цьому храмі для спільної молитви. Минуло багато століть з того моменту, як жив і трудився преподобний Сергій Радонезький, але ми віримо і знаємо, що і зараз він молиться за кожного з нас, він молиться за нашу Вітчизну, він молиться за те, щоб був мир між людьми, щоб між нами була згода.

Ніколи і ні від кого преподобний не відвертає свого погляду, ніколи не йшли від нього люди, не отримавши тієї благодатної допомоги, про яку вони просили. Бог там, де покірливі і смиренні серцем. Пройшли роки, немає вже тих князів, немає правителів, немає[u1]  гонителів Церкви, але пам’ять преподобного Сергія в рід і рід. Він уже шість століть стоїть на сторожі нашого з вами спасіння. Весь світ його знає. І весь світ притікає до його молитовного заступництва! Нехай же Господь за молитвами ігумена всієї Русі, як його також називають, допоможе і нам бути гідними громадянами своєї земної Вітчизни, допоможе нам принести справжнє покаяння, збереже нашу країну в мирі, дарує нам усім любов один до одного, про яку говорив Христос Господь, щоб за молитвами преподобного Сергія нам усім стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання преподобному Сергію, ігумену Радонезькому, після чого митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем небесного покровителя і призвав на всіх архіпастирське благословення.

[u1]В рус исправить = неТ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: