Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.09.2020

Намісник Лаври очолив урочистості свята Різдва Божої Матері

010У двонадесяте свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві і в сам святковий день Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Павлу співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії владика Намісник звернувся до віруючих з проповіддю, в якій розповів про подію Різдва Божої Матері, після чого продовжив: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми покликані на бенкет віри святим благочестивим сімейством Іоакима і Анни, бо Господь створив їм велику милість. Господь дарував їм прощення гріхів і позбавив від «паплюження безчадства».

Господь завжди бажає нам нашого спасіння, Він постійно показує нам той шлях, по якому ми повинні йти. Цей шлях пройшли і святі Іоаким і Анна і отримали велику радість і нагороду. Ми часто не готові йти по шляху, вготованому нам Господом, ми не готові стерпіти, зрозуміти, іноді навіть противимося йому. Але Христос не залишає Свого творіння і невпинно дбає про нас. Господь чує всі наші молитви за винятком тих, в яких ми просимо для когось біди і горя, і Він допомагає нам пройти цей життєвий шлях, на якому нам головною Помічницею була і буде завжди Пресвята Богородиця!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Також за Літургією молилися за упокій новопреставленого архімандрита Аврамія, який був духівником Святої Печерської обителі і спочив у Господі 20 вересня ввечері після тривалої хвороби.

На завершення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята, після чого митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству Боже благословення.

Сьогодні ввечері за богослужінням буде відслужений парастас, а наступного дня в Успенському соборі після ранньої Літургії буде звершено Чин відспівування спочилого отця Аврамія. Запрошуємо всіх приєднатися до спільної молитви за новопреставленого старця в храмі або келійно під час прямої трансляції богослужінь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: