Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.12.2016

Богослужіння в день престольного свята Лаври Введення в храм Пресвятої Богородиці

https://youtu.be/k_FI3JZFOGM

Велике свято Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм звершується Церквою з перших століть християнства. У цей день згадується подія, коли в дитячому віці Пресвята Діва була приведена до храму на служіння Богу і з Його допомогою піднялася в святе місце. І як було передбачено пророками, Вона Сама потім сподобилася стати нерукотворним храмом для Бога-Слова, послуживши Його втіленню від Святого Духа.

Одну з перших церков в честь цього свята побудувала в IV столітті свята цариця Елена, і з тих пір багато храмів і обителей по всьому християнському світі стали нарікати на його честь. Найдавніший діючий храм на честь Введення Пресвятої Богородиці розташований і в Успенській Києво-Печерській Лаврі, а точніше — її печерах, де в XI столітті подвизався і преставився засновник Печерського монастиря преподобний Антоній.

З цього дня на вечірньому богослужінні на каноні починається спів ірмосів, що нагадують про наближення Світлого Христового Різдва.
Напередодні Неділі 24-ї після П’ятидесятниці, на яку в цьому році припадає двунадесяте свято, всенічне бдіння зі святковою літією в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Макарівський Іларій, єпископи Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, а також братія і гості обителі в священному сані.

У сам день престольного свята Лаври в тому ж храмі митрополит Павел звершив пізню Божественну Літургію.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому звернув увагу на те, що людині потрібно безперервно читати Священне Писання і в будь-якій життєвій ситуації звертатися до нього, адже «…воно повчає нас і веде до тихої пристані Царства Небесного. Воно відкриває для нас буття різних часів, ми повинні вірити Слову Божому і не сумніватися в його істинності. У Священному Писанні ми читаємо про те, як Отець посилає на хресну смерть Свого Сина, і через Хрест і страждання втілене Слово Боже принесло нам Спасіння. На Хресті були прицвяховані всі наші беззаконня, і тому ми повинні задуматися про свою віру. Ми не повинні шукати нічого іншого, але розуміти, що тільки Хрест Господній може змінити наше життя».

Пояснивши Євангельське читання цього дня про заможного чоловіка, який захотів жити, насолоджуючись благами світу цього, і отримав від Господа відповідь: «…ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе» (Лк. 12:20), владика зауважив, що «…і ми живемо в час, коли даються всі блага, але люди вмирають від голоду, війн, безчинств, катастроф, люди не думають про вічне. І тому ми повинні дбати про ті духовні блага, які ведуть нас до спасіння».

Також владика Павел зупинився на історії свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. «У цей день відкривається Промисл Божий про людину, — сказав митрополит Павел, — сьогодні відкривається Промисл про наше Спасіння. Святі праведні Іоаким і Анна привели в храм свою Доньку — Владичицю Богородицю. Вона увійшла у Святая Святих, куди міг входити тільки первосвященик і тільки один раз на рік. Вона удостоїлася неймовірної честі в цей момент і удостоїться в недалекому майбутньому стати Матір’ю нашого Спасителя!»

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята, після чого Намісник Лаври подякував співслужащій братії за молитви, а всіх молільників привітав зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео великі свята престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: