Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

07.12.2021

Священноархімандрит Лаври освятив храм на честь прп. Агапіта Печерського

 

003В день пам’яті святої великомучениці Катерини в Києво-Печерській Лаврі було звершено велике освячення нового храму, названого на честь преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого.

Урочисте богослужіння, а також Божественну Літургію після нього очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), Чернівецький і Буковинський Мелетій (голова Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Миколаївський і Очаківський Питирим, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Луганський і Алчевський Пантелеімон, Роменський і Буринський Іосиф, Львівський і Галицький Філарет, Ніжинський і Прилуцький Климент, Вінницький і Барський Варсонофій; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Гомельський і Жлобинський Стефан (БПЦ), Обухівський Іона, Фастівський Даміан, Золотоніський Іоанн, Іванківський Кассіан; єпископи: Сіетлійський Феодосій (РПЦЗ), Діонісій (Константинов), Білогородський Сильвестр (ректор КДАіС), Петропавлівський Андрій, Вишневський Спіридон, Ірпінський Лавр, Бородянський Марк, Ладанський Феодосій, братія та гості обителі у священному сані на чолі з духовником монастиря архімандритом Антонієм.

На малому вході ризничний Лаври ієромонах Аврамій (Лотиш) був зведений у сан архімандрита.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про життя та мученицький подвиг святої великомучениці Катерини. «Свята в юності завершила свій красивий, світлий шлях земного життя, – відзначив Блаженніший Митрополит Онуфрій. – Якщо і ми будемо жити за священними законами та заповідями Божими, то наш земний шлях буде також красивим і саме наше життя проповідуватиме про Бога, і Господь наповнить нас Своєю благодаттю. Тому наше життя вимірюється не роками, а добрими справами, які ми робимо. Тоді ми будемо жити з миром і радістю, а після преставлення сподобимося вічного блаженного життя на Небі у Христі Іісусі Господі нашому, Котрому слава і поклоніння на віки віків!»

Після закінчення Літургії Священноархімандрит Лаври привітав митрополита Павла з братією з освяченням нового прекрасного лаврського храму, побажавши, щоб за молитвами прп. Агапіта Господь дарував усім віруючим здоров’я душі і тіла, сподобившись стати спадкоємцями Царства Небесного.

У відповідь Намісник Лаври владика Павел подякував Предстоятелю УПЦ за постійні молитви за довірену йому святу обитель, нагадавши, що Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив уже десятий храм в Києво-Печерській Лаврі: «За Вашими святими молитвами, Ваше Блаженство, з сьогоднішнього дня в цьому храмі всім буде преподаватись жива вода благодаті Святого Духа, звершуватиметься істинне покаяння, Таїнство Хрещення, прилучення Святим Животворящим Таїнам Христовим. Дозвольте подякувати Вам за велику любов і терпіння до нас. Нехай береже Вас Божа Матір у Вашому первосвятительському служінні для блага Церкви на багато років!»

Потім Намісник подарував на знак вдячності Митрополиту Онуфрію богослужбовий набір із двох панагій та хреста.

На завершення урочистостей були нагороджені ктитори новоосвяченого храму, зроблено спільну фотографію на згадку про важливу подію Києво-Печерської Лаври і Предстоятель УПЦ роздав подарунки дітям, які співали за богослужінням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель освячення відродження прп.Агапіт РПЦЗ Білоруська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: