Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.09.2019

«Спасіння є даром Божим!»

012Дванадцятого недільного дня після свята Святої Трійці богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

У сам недільний день Первосвятитель очолив Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії монастиря.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому дав пояснення до історії про багатого юнака, яку в цей день пропонувала для віруючих Православна Церква, після чого продовжив: «У цій притчі Господь повчає нас правильно ставитися до земних благ і багатства. Людина створена Богом для того, щоб жити з Богом у вічності і в вічному блаженстві. Людині для її земного життя Бог дарував багато земних благ, і ми повинні правильно ставитися до цих благ.

Що означає правильно ставитися до багатства? Це означає, що багатство має служити людині, а не людина багатству. Ми повинні бути розпорядниками цього багатства, але не повинні бути його рабами, ми не повинні його обожнювати і ставитися до нього як до ідола. Коли людина правильно користується багатством, вона піднімається на духовних ступенях, але щоб досягти досконалості, людина повинна позбутися багатства і залишити для себе тільки те, що їй необхідно.

Також в цій притчі ми навчаємося тому, що спасіння є даром Божим. Людина ніякими своїми працями, ніякими своїми подвигами не може зробити Бога своїм боржником. Якщо ми навіть виконаємо весь той закон, який Господь нам дав, то ми не маємо права сказати Богу, що Він повинен дати нам це спасіння. Ми просто виконали те, що повинні виконати, а спасіння, вічне життя є особливим даром. І цей дар потрібно у Бога вимолити!

Будемо ж, браття і сестри, правильно ставитися до багатства, не будемо прив’язуватися до нього як до ідола, але просто будемо ним користуватися; ми повинні благочестиво жити на землі, не творити гріхів. А якщо зробили — то каятися в них. Але також ми повинні просити у Бога найбільший дар, заради якого Бог створив всіх нас — дар вічного спасіння. Нехай Господь дасть кожному з нас цей великий дар!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. За Літургією Блаженніший Владика звершив дияконську і священицьку хіротонію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: