Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.03.2019

«…Сльози покаяння… вгашають пекельні муки»

012

Увечері другого недільного дня Великого посту у Великій церкві була звершена Пасія з читанням Акафісту Страстям Христовим. Богослужіння очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Пасії владика Намісник звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому сказав: «Христос є Бог всіх, хто живе на землі, будь то людина віруюча чи така, що не вірує. Він прийняв нашу з вами плоть, щоб таким чином боротися з ворогом роду людського за занепалу людину, за нас, що мають уражену гріхами людську плоть. Він дав нам закон любові, який захищає і вберігає нас від гріха. І людина, яка знає закон і грішить, буде покарана. Цим законом ми користуємося в нашому повсякденному житті, яке повинне являти собою постійну прихильність до покаяння. Сьогодні для нас найголовніше — дотримуватися того, що встановив Христос, триматися Його Святої Церкви, Його заповідей, і ми справді будемо щасливі від того, що не бачили Його, але віруємо в Нього.

Тільки що ми чули слова Акафісту Страстям Христовим, через які святитель Інокентій Херсонський показує нам, яким шляхом ми повинні з вами йти, ці слова відкривають нам розум до пізнання Бога, але для того, щоб побачити Бога, щоб пізнати Його, ми з Вами повинні покаянням очистити своє серце. Серце грішника закрито до любові Божої і розуміння Святого Письма і Божественних істин, а покаяння є ключем до очищення нашого серця. Ми бачимо, як гріх очорнює нашу душу, як гріх закриває наш розум і серце, але покаяння, до якого ми всі покликані, здатне все це змінити! Варто тільки почати і відкрити своє серце Богу.

Людина своїми гріхами наказує сама себе, і навіть природа тріпотить від людського беззаконня, тому що, коли розіп’яли Христа Спасителя, природа співпереживала — потемніло сонце і почали падати з неба зірки. Страх і трепет прийшов на весь Ізраїль. Господь зійшов у пекло, і багато людей воскресло, тим самим показавши, що зруйновані ворота пекла, розідралася церковна завіса надвоє, і це означало, що Старий Завіт закінчився і дано нам благословення Боже на всі віки і покоління. Давайте збережемо це благословення, дорогі брати і сестри, поспішимо слухати глас Божий, глас Церкви, яка закликає нас взяти хрест, взяти ярмо Христове. І вже маючи надію на милосердя Боже, збережемо нашу віру, відкриємо наше серце Христу, попросимо Господа, щоб Він дав нам бачити наша гріхи, дав сльози покаяння, які вгашають пекельні муки, і сподобив нас радіти вічною радістю в Царстві Небесному!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: