Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

16.03.2019

Намісник Лаври звершив читання першої в цьому році Пасії

015

У п’ятницю першої седмиці Великого посту під час читання повечір’я Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив першу в цьому році Пасію в Хрестовоздвиженському храмі обителі. За богослужінням молилися братія Святої Печерської обителі.

Пасія є особливим богослужінням Православної Церкви і складається з особливої стихири, під час якої священнослужитель зносить з вівтаря Святе Євангеліє, звершує кадіння всього храму, після чого прочитується уривок з Євангелія про страждання Христа Спасителя.

Після прочитання Євангелія на Пасії митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про страждання Христа Спасителя, продовживши: «Людина, що сповнена неправди, завжди буде говорити проти інших і постійно виправдовувати себе і свої вчинки, про що сьогодні свідчить нам Євангеліє. Чому розп’ятий Христос? Через заздрість! Від заздрості людської був розп’ятий Христос! Заздрість — це страшний гріх, який як іржа розтліває людську душу, бо коли ми дивимося на ближнього, на сусіда, на брата, на будь-яку людину, яка щаслива, ми починаємо носити в своєму серці злобу. Так сталося і з первосвящениками, і книжниками, які бачили, що Христос — не звичайна Людина, тому що проста людина не може звершувати стільки чудес і зцілень, скільки зробив Господь! Ніяка людина не змогла б створити стільки справ, якби не була від Бога. І книжники з фарисеями знали, що Він — Христос, але все ж розіп’яли Його…

І своєю Чесною Кров’ю Господь для нас стяжав Свою Церкву! Будемо ж, дорогі брати і сестри, гідними чадами цієї Церкви, будемо з гідністю проносити ім’я християнина. Давайте спробуємо стати справжніми дітьми Христа Спасителя, Не будемо ставати причиною сварок і чвар, але всі разом прославим Отця Небесного і Його Сина і Святого Духа Бога, щоб усім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Ще три Пасії будуть звершені в Києво-Печерській святій обителі в п’ятницю за братським вечірнім богослужінням. Також Пасії будуть звершуватися ввечері кожного недільного дня посту у Великій церкві о 17.00. У неділю ввечері під час Пасії буде читатися Акафіст Страстям Христовим, складений в середині ХIХ ст. святителем Інокентієм, архієпископом Херсонським.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: