Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.03.2018

«…Прийти в лікарню всіх наших немочей — в Святу Церкву Христову»

002У четверту неділю Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври очолив богослужіння у святій обителі. Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Золотоніського Іоанна і братії Лаври у священному сані очолив всенічне бдіння.

У сам недільний день Намісник Лаври у співслужінні архієпископа Пантелеімона і братії монастиря звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого в тому ж храмі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників, розповівши про ті дива, які звершував Христос, зцілюючи хворих. Намісник Лаври звернув особливу увагу на те, що зцілення неодмінно супроводжувалося словами про прощення гріхів. «Таким чином, щоб отримати зцілення, — сказав владика, — кожен з нас повинен в першу чергу принести плід покаяння, прийти в лікарню всіх наших немочей — в Святу Церкву Христову, подібно до того, як це зробили ті, кому ми молимося — люди святі.

І сьогодні в четвертий недільний день Великого посту ми звершуємо пам’ять преподобного Іоанна Ліствичника, який увійшов в історію з таким ім’ям саме тому, що написав великий труд під назвою «Ліствиця». Преподобний є для нас прикладом у всьому: в тому, як потрібно жити, в тому, як потрібно звершувати свій молитовний подвиг і не розсіювати свій розум на молитві, в тому, як поступово, подібного до того, як людина піднімається по сходах, підніматися крок за кроком до духовної досконалості. Тоді настає духовна тверезість, і людина стає здатною почути голос Божий і навчитися жити по-християнськи. Тоді ми навчимося жити, не засуджуючи, не клянучись, не зневажаючи, не ображаючи свого ближнього. Цей шлях до досконалості важкий, але потрібно тільки почати!

Нехай же за молитвами святого преподобного Іоанна Ліствичника Господь покладе в наші серця, в наші уста лише одне бажання постійно і безперестанно славословити Бога, величати Пречисту Діву Марію, щоб після закінчення нашого земного життя всім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, а також нагадав, що наступного тижня в п’ятницю ввечері «…буде звершуватися особливе богослужіння, яке називається Суботою Акафіста або Похвалою Пресвятої Богородиці. Давайте ж, браття і сестри, в цей день всі разом прославимо Божу Матір, Яка є Головною Заступницею за нас у Престолу Божого. Також хотів би попросити всіх, хто регулярно відвідує богослужіння, у Великий Четвер приступити до Таїнства Причастя, яке в цей день майже дві тисячі років тому встановив Сам Христос Спаситель».

На завершення владика Намісник розповів про те, що в цьому році буде звершуватися святкування 30-річчя відновлення чернечого життя у Святій Печерської обителі, і попросив прихожан взяти активну участь у заходах, пов’язаних з цією пам’ятною датою: молитися за богослужіннями, брати участь у конференціях, а також допомогти в організації виставки, присвяченій історії Києво-Печерської Лаври, тим, що якщо є речі, книги, ікони, пов’язані з життям насельників монастиря до його закриття, ці раритети принести до Лаври, після чого призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: