Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

07.02.2021

«Господь показує нам торжество Православ’я і глибокої віри»

001У Неділю 35-ту після П’ятидесятниці в цьому році святкується пам’ять священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, а також всіх новомучеників і сповідників Церкви Руської.

Напередодні ввечері Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння зі святковою літією в Успенському соборі. Владиці Наміснику співслужили єпископи Баришівський Віктор, Згурівський Амвросій, а також братія і гості обителі в священному сані.

В сам недільний день митрополит Павел у співслужінні владики Амвросія і численного духовенства звершив у Великій церкві Божественну Літургію.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, розтлумачивши історію про зцілення Господом Іісусом Христом сліпого, а також розповів про подвиг новомучеників, чия пам’ять нині звершується.

 «Господь показує нам торжество Православ’я і глибокої віри на прикладі своїх угодників, – продовжив Намісник Лаври. – Священномученик Володимир відкрив епоху випробування нашої з вами віри, тому що він був одним з перших новомучеників нашої Церкви. Недалеко від Лаври він був принесений язичниками і безбожниками в жертву. З тих пір кров на нашій землі полилася рікою.

Ми дякуємо Богу, що Він показав справжніх Своїх друзів. Сповідники і новомученики подали нам приклад, як ми повинні жити в істинній Церкві. Вони йшли на смерть за ім’я Христове і свою земну Вітчизну. Напевно, ні в одній країні і Церкві немає такої кількості мучеників, як сонм новомучеників Церкви Руської, що постраждали за свою Святу Церкву і за Україну, і за нас з вами, щоб ми могли достойно нести свій життєвий хрест, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа і тих угодників Божих, які показують приклад істинної віри, щоб нам стати спадкоємцями життя вічного!»

Після закінчення Літургії було звершено заупокійну літію за всіх в годину гонінь за віру постраждалих.

На завершення владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: