Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.01.2023

«Покаяння — це перша сходинка зміни нашого життя»

012

У неділю, що передує великому святу Хрещення Господа нашого Іісуса Христа, цього року відзначається пам’ять преподобних Сильвестра та Ахіли Печерських, а також Серафима, Саровського Чудотворця.

Святкове богослужіння у лаврському храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського в цей день звершив Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері в цьому ж храмі було звершено всенічне бдіння, яке очолив благочинний монастиря архімандрит Іларіон.

Після читання євангельських зачал на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, нагадавши про проповідь покаяння святого Іоанна Хрестителя.

«Покаяння — це перша сходинка зміни нашого життя, — продовжив Намісник Лаври. — Тому, дорогі брати і сестри, намагатимемося чути у своїй душі голос совісті та любові. Все пройде, а любов залишається вічно.

Наближаючись до річки Йордану, будемо молити Бога, нехай відкриє і наш розум, щоб почути заклик святого Пророка і Предтечі Христового Іоанна. Нехай прийде Господь і в наше серце, оновить нас і вмиє Своєю Божественною благодаттю і сподобить стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Також владика Павел нагадав про подвиги і чудеса святих, житіє яких безпосередньо пов’язане із давньою Печерською обителью.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після богослужіння було проспівано величання і прочитана молитва святим преподобним отцям, після чого митрополит Павел подякував братії, що співлужили, за молитви, привітав усіх з недільным днем, іменинників — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: