Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.07.2018

По пріснопам’ятному Митрополиту Володимиру в Лаврі звершені заупокійні богослужіння

0015 липня виповнюється 4 роки з дня смерті Блаженнішого Митрополита Володимира, який з 1992 по 2014 рік був Предстоятелем Української Православної Церкви і Священноархімандритом нашої Святої Печерської обителі. У цей день з благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла в Лаврі були звершені заупокійні богослужіння.

Під час Божественної Літургії у храмах Лаври підносилися сугубі молитви за упокій спочилого Предстоятеля. Після закінчення ранньої Літургії на місці поховання Блаженнішого Митрополита Володимира біля храму Різдва Пресвятої Богородиці була звершена братська соборна панахида, яку у співслужінні братії Києво-Печерської Лаври очолив казначей монастиря архімандрит Нестор.

У Великій церкві пізню Літургію очолив архієпископ Львівський і Галицький Філарет у співслужінні братії обителі на чолі з благочинним архімандритом Антонієм і гостей Лаври у священному сані.

Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан) народився 23 листопада 1935 року в селі Марківці на Хмельниччині. Після закінчення середньої школи вступив до Одеської духовної семінарії, а потім до Ленінградської духовної академії, яку закінчив в 1962 році з вченим ступенем кандидата богослов’я. У тому ж році був рукопокладений в сан диякона та ієрея і пострижений в чернецтво. У 1965 році призначений ректором Одеської духовної семінарії та зведений в сан архімандрита. У 1966 році призначений заступником начальника Руської духовної місії в Єрусалимі.

9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври хіротонізований на єпископа Звенигородського. У 1968 році призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм митрополита Київського і Галицького, Патріаршого екзарха України. У наступному році переведений на Чернігівську і Ніжинську кафедру, а в 1973 році призначений єпископом Дмитровським, вікарієм Московської єпархії, ректором Московської духовної академії і семінарії. У тому ж році возведений у сан архієпископа. У 1982 році переведений на Ростовську й Новочеркаську кафедру, зведений в сан митрополита.

27 травня 1992 року Архієрейським Собором Української Православної Церкви обраний Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви. З ім’ям Блаженнішого Митрополита Володимира пов’язано утвердження канонічності Українського Православ’я, збільшення кількості парафій, священиків, єпископату і єпархій.

Почив Первосвятитель 5 липня 2014 року після тривалої хвороби і був похований на братському лаврському кладовищі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння панахида Митр.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: