Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

11.04.2021

Неділя преподобного Іоанна Ліствичника

007Четверта Неділя Великого посту присвячена пам’яті великого подвижника преподобного Іоанна Ліствичника. Синайський ігумен в своїй праці «Ліствиця» склав вчення про моральне вдосконалення – сходи, поступово піднімаючись по яким, можна духовно піднятися з землі на Небо.

Богослужіння в недільний день (а напередодні ввечері – всенічне бдіння) в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час Божественної Літургії Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом: «Піст і молитва – це двоє ліків для душі і тіла. Піст має на увазі утримання не тільки в їжі, але і у всіх почуттях. Молитва ж – це бесіда з Богом і всіма святими, невід’ємна частина нашого життя».

Також Намісник Лаври нагадав про великого подвижника, пам’ять якого вшановується цієї неділі Великого посту. «Преподобний Іоанн вчить нас вбогості духовній, смиренню і плачу над своїми гріхами, – продовжив Владика. – Всі біди в світі відбуваються від гордості, бажання всім володіти. Потрібно бути перш за все владикою над самим собою, приборкуючи свої пристрасті. Прикладом подвигу правди і милосердя нам завжди служать преподобні отці наші Печерські. Вони десятиліттями перебували в тісних і темних печерах, але, очистивши своє серце, постійно бачили Бога».

«Попросимо преподобного Іоанна Ліствичника і всіх, хто в подвизі просіяв, щоб вони піднесли за нас свої молитви, і ми, йдучи по духовній Ліствиці, що веде в Царство Небесне, прославили Триєдиного Бога на віки віків!», – побажав усім вірянам митрополит Павел.

Після Літургії Намісник привітав усіх з недільним днем, подякував духовенству, що співслужило, півчим за молитви, а також прочанам за відвідування недільної Літургії і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: