Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Архів
«Благословенний Ти, Христе Боже наш, що премудрими рибарів явив…»
У двонадесяте свято Святої Трійці — День П’ятидесятниці в Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.
Під час всенощного бдіння вперше з Дня Святої Пасхи була проспівана молитва «Царю Небесний», з якої протягом усього року, за винятком періоду від Великодня до Трійці, починаються вечірні та ранкові молитви. Літію звершив владика Сильвестр.
У сам день свята Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона і братії монастиря очолив Божественну Літургію на площі перед Успенським собором.
Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про явлення Святої Трійці в Старому і Новому Завітах, а також про значення догмату Трійці в справі спасіння кожної людини, продовживши: «Дія Святої Трійці в нашому житті завжди була, є і буде. Весь навколишній світ показує нам істинність вчення про Пресвяту Трійцю, нам же потрібно тільки прислухатися до Святого Письма, в якому про все це йдеться, і до вчення Церкви, яка зберегла для нас все те, що нам необхідно для досягнення вічних благ!»
Також владика Намісник повідав про подію Зшестя Святого Духа на апостолів в день П’ятидесятниці і про ті дари, якими Господь наділив апостолів в цей день. «Свято Святої Трійці — це день народження нашої Святої Православної Церкви, — продовжив владика Павел. — Свята Церква веде нас по життю, вона нам вказує шлях до спасіння, відкриває нам входи в тиху пристань Царства Небесного. Тут Господь являє Свою милість в Троїчному Божестві. І тому в цей день, дорогі браття і сестри, ми сугубо дякуємо Богу за велику милість, що з небуття ми прийшли в цей світ.
Ми дякуємо Богу за те, що Господь посилає в світ Свого Сина, Який облікся в нашу з вами плоть і спас нас. Ми дякуємо Богу за ниспослання Духа Святого, через якого ми можемо спілкуватися з Богом, адже все в Дусі оживляється і все Духом живе! Найголовніше для нас зараз — це зберігати єдність віри, чистоту віри і бути вірними Святій, Соборній і Апостольській Церкві.
Сьогодні ми просимо, щоб Святий Дух Утішитель прийшов і вселився в нас, щоб Він очистив нас від усякої скверни. Будемо молитися, щоб Дух Святий направив нас на всяку істину, не дав попастися в руки диявола, але зберіг всіх нас від усякого зла, і всі ми стали спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»
Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.
Після закінчення Літургії була звершена велика вечірня з читанням колінопреклоненних молитов, після якої владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових, ще раз привітав усіх зі святом Живоначальної Трійці і призвав на паству Боже благословення.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
Намісник Предстоятель великі свята Успенська площаСхожі матеріали
Богослужіння
Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди головного престольного свята Лаври 28.08.2016Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: