Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

08.06.2020

У День П’ятидесятниці предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію

У двонадесяте свято Святої Трійці, коли всією повнотою Православної Церкви згадується подія Зішестя Святого Духа на апостолів, Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, багаточисельне духовенство.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії і гостей монастиря в священному сані. Літію звершив владика Павел.

Після читання Євангелія на Літургії Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав про подію Зішестя Святого Духа і про пізнання таємниці Троїчного Божества, після чого продовжив: «Свята Трійця – це не три Бога, це – Єдиний Бог, Котрий має три Особи. Свята Трійця створила видимий і невидимий світ: Отець побажав, Син створив, а Святий Дух все оживотворив. Щоб розуміти таємницю Троїчного Божества, треба повернутися обличчям до Бога і бути просто уважним до себе і до оточуючого нас світу.

На кожному творінні в світі знаходиться печатка Троїчного Божества, в тому числі і на людині. У людини є розум, вона має здатність народжувати думки, а думки несуть в собі силу, яка допомагає нам творити добрі справи в своєму житті. Людина повинна берегти в собі образ Святої Трійці, щоб він був неушкодженим. А неушкодженим він буде тільки тоді, коли людина живе за Священними Божественними законами. Тоді людина сама освячується і стає подібною до нашого Творця і Сотворителя.

Нехай же Господь допомагає нам, щоб ми змушували себе повертати свій розум до Триєдиного Бога, щоб ми з молитвою зверталися до Нього і дякували за все, що Він нам посилає в нашому житті. Тоді наше життя буде освячене благодаттю Святого Духа, а ми будемо в міру своєї чистоти і досконалості розуміти таємницю Троїчного Божества. Тоді і в наші серця вселиться надія на вічне спасіння на Небесах у Христі Іісусі Господі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння разом з Безначальним Його Отцем, Пресвятим і Благим і Животворящим Його Духом нині і в безкінечні віки».

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті». За Літургією Блаженніший Владика звершив священицьку хіротонію диякона Богдана Дудчака і дияконську хіротонію Серафима Мамчіць.

Після закінчення Літургії Первосвятитель очолив велику вечірню з читанням колінопреклонних молитов, після чого подякував братії, що співслужили, за молитви і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: