Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

12.06.2022

«Кожна людина має у собі образ Троїчого Божества»

002У п’ятдесятий день після Світлого Воскресіння Христового згадується і прославляється Зішення Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків (див. Діян. 2:1-4). В цей день з особливою урочистістю прославляється Вся Свята Трійця, а також і Сам Святий Дух, Якому підносять особливі молитви від священнослужителів і всіх вірних. Під час всенічного бдіння вперше після Великодня співається молитва «Царю Небесний».

У велике свято Святої П’ятидесятниці Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні увечері Первосвятитель очолив всенічне бдіння в Успенському соборі обителі в співслужінні Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Баришевського Віктора, єпископа Бородянського Марка, численного духовенства. Братське всенічне бдіння було також звершено на території Верхньої Лаври у Трапезному храмі.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому сказав про подію Зішестя Святого Духа та пізнання таємниці Троїчного Божества, після чого продовжив: «Господь створив увесь світ видимий та невидимий. На всьому Його творінні є печатка Троїчного Божества. Ми це бачимо в природі, що оточує нас. Також кожна людина має у собі образ Троїчного Божества. Всі люди мають розум як образ Бога Отця. Від розуму постійно виходять, народжуються думки, що мають силу, енергію. Якщо думка добра, вона несе з собою добру енергію. Ця енергія є образом Святого Духа, а думка – Сина Божого. Тому кожна людина має у собі образ Троїчого Божества.

001-2Щоб наш розум завжди породжував добрі думки, ми повинні постійно молитися і читати Писання і з нього брати думки для нашого розуму. Добрі думки несуть у собі силу, яка освячує все довкола людини. Вони корисні як іншим людям, так і нам самим. Вони зроблять нас здатними вміщати в себе дивну Божу благодать Святого Духа, яка освячує та зміцнює людину, допомагає людині гідно жити на землі і буде спасительною для вічного життя на Небі!»

Під час богослужіння були звершені священицька та дияконська хіротонії.

Після Літургії в лаврських храмах звершувалася вечірня з читанням колінопреклонних молитов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята Успенська площа

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: