Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.05.2019

«Богородиця приходить до людини, коли їй потрібна допомога і благодатна сила»

001В день, коли Православною Церквою особливо шанується ікона Пресвятої Богородиці, іменована «Печерська», Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в лаврському скиту, де головний храм освячений на честь цього образу Божої Матері. Напередодні ввечері всенічне бдіння в тому ж храмі у співслужінні братії Святої Печерської обителі очолив благочинний Лаври архімандрит Антоній.

Перед початком Літургії соборним чином був звершений Акафіст перед іконою Пресвятої Богородиці «Печерська». За Літургією владиці Наміснику співслужив керівник Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, благочинний Лаври архімандрит Антоній, скитоначальник архімандрит Пимен, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився зі словом проповіді, в якому розповів про чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, «через які Вона являла і являє Свої чудеса. І однією з таких чудесних ікон є шанований сьогодні образ. Вона завжди з нами. Богородиця приходить до людини, коли їй потрібна допомога і благодатна сила».

Далі владика розповів про історію цієї чудотворної ікони і про ту благодатну допомогу, яку всі ми отримуємо за молитвами Пресвятої Богородиці, закликавши: «Ніколи не забувати про Ту, Котра народила нам Спасителя. Такого дерзновення до Господа, яке має Пречиста Діва, не має ніхто з угодників. Ми постійно молимося Їй, щоб за Її молитвами Господь укріпив нас, послав здоров’я нашим рідним і близьким, укріпив наших батьків, завжди допомагав нашим дітям. Ми молимося Божій Матері у всіх наших потребах і радощах. Нехай же Господь за Її молитвами завжди зміцнює нас, допомагає нам пронести всі життєві випробування і всім разом досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією молилися за упокій спочилої братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і за всіх, хто знайшов місце свого останнього спочинку на кладовищі, розташованому в лаврському скиту.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував владиці Клименту, братії, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого очолив хресний хід з Печерською іконою Пресвятої Богородиці, після закінчення якого всьому освяченому собору було проголошено многоліття, а всі, хто молився, окроплені святою водою. На завершення було зроблено пам’ятне фото і митрополит Павел преподав своє архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: